
Egy kávé mellett lehet ötletelni. Archív
Fotó: IfiCafé
Közös gondolkodásra hívják azokat a gyergyószentmiklósi fiatalokat, akik szakmai kezdeményezésekbe vágnának bele itthon. Másodszorra szervezik meg az IfiCafét.
2018. november 12., 17:422018. november 12., 17:42
Fiatalok számára szervez kávézós, teázós, ötletelős, „gondolatmegosztós” rendezvényt pénteken Gyergyószentmiklóson a Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpont. A szervezet vezetője, Dániel Botond érdeklődésünkre elmondta,
A résztvevők ismertethetik elképzeléseiket, terveiket, azokhoz pedig mások is hozzáadhatják a saját ötleteiket.
A második IfiCafén a következő kérdéscsoportban járják körbe a témákat: Milyen problémákat látsz a városodban/községedben? Hogyan tudna a szakmád hozzájárulni ahhoz, hogy a település egy jobb, élhetőbb hely legyen? Te milyen fejlesztési projektben vennél részt itthon? Mi hiányzik ahhoz, hogy szakmai terveidet/projektedet meg tud valósítani?
A lebonyolítással kapcsolatosan Dániel Botond elmondta,
tehát a különböző témakörökért más-más asztalhoz kell ülniük, így az est végére mindenki, minden kérdésről kifejtheti a véleményét. A rendezvényről további részletek ezen az oldalon találhatók, ugyanitt lehet regisztrálni is.
A Poklos patak nem szemétláda – figyelmeztetnek a vízügyi szakemberek, akik az elmúlt napokban gumiabroncsokat, rollereket, székeket, foteleket és egyéb bútorokat szedtek ki a Marosvásárhelyen is áthaladó patakmederből.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) jelenleg nincs elegendő szavazata egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A konstancai ügyészség vette át a Costinești-nél, a hullámtörő betonelemektől mintegy 15 méterre talált drón ügyét – jelentette be csütörtökön a védelmi minisztérium.
Nem indul el idén nyáron a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének felújítása. A közbeszerzésen induló egyik cég óvást nyújtott be. A folyamat hónapokig eltarthat, de a garázsok helyén kialakult veszélyes területek nem várhatnak.
szóljon hozzá!