
Darabont, Dávid és Kiss, akik önkormányzati képviselők lennének. Rajtuk kívül Imre Gábor is jelentkezett a tisztségre
Fotó: Erdély Bálint Előd
A helyhatósági választásokra készülve négy fiatalt jelöl az Udvarhelyszéki Ifjúsági Egyeztető Tanács (UIET) az RMDSZ székelyudvarhelyi önkormányzati képviselői listájára – jelentették be szerdán Székelyudvarhelyen.
2020. február 19., 14:012020. február 19., 14:01
2020. február 19., 14:142020. február 19., 14:14
„Mi bátorítjuk a fiatalokat, hogy vállaljanak részt az önkormányzati munkában, hiszen egyfajta generációváltást szeretnénk elérni. Ezért is javasoltunk négy jelöltet az RMDSZ helyi képviselői listájára” – fejtette ki a sajtótájékoztatón Imre Gábor, az UIET elnöke, aki szintén a jelentkezők között van. Magáról elmondta, hogy már több országban is dolgozott, illetve Londonban és Kolozsváron is tanult, gazdasági, valamint nemzetközi kapcsolatok terén bővítve tudását. Személyszerint a lakosok és a politikai tisztségviselők, intézmények közötti kommunikáción javítana.
Szintén önkormányzati képviselő lenne a 23 éves Darabont Gergő, aki tavaly fejezte be a jogi egyetemet, és az elektronikus ügyintézés fejlesztésén dolgozna, egyebek mellett egy online pályázati rendszer kialakításával. A jelöltek között volt a 29 éves Dávid Endre is, aki politikatudományokat és marketinget tanult, jelenleg pedig vállalkozóként dolgozik. Ő elsősorban a város versenyképességének javításával foglalkozna. A negyedik jelölt, Kiss Előd (26 éves) kereskedelem és marketing szakon szerzett diplomát, ugyancsak vállalkozóként dolgozik, és a fiatalok számára szeretne egy élhetőbb várost biztosítani.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az eseményen jelen volt Olteán Csongor, a Magyar Ifjúsági Értekezlet (MIÉRT) elnöke is, aki emlékeztetett, hogy a Szövetségi Képviselők Tanácsa (SZKT) elfogadott egy határozatot, melynek értelmében minden RMDSZ-es képviselői listán bejutó helyen kell szerepelnie egy fiatalnak. Ő ezt óriási előrelépésnek tartja a párton belül. Szerinte a fiatalok legfontosabb feladata lenne, hogy bevezessék az önkormányzatokat a digitalizáció világába, továbbá tegyék átláthatóvá a döntéseket a közösség számára.
– szögezte le.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Derzsi László polgármesterjelölt, a szövetség helyi szervezetének elnöke, aki szintén jelen volt a sajtóeseményen kijelentette, Székelyudvarhely az elmúlt évtizedekben a közéleti harcok városa volt, amit meg kell szüntetni, hiszen gátolja a fejlődést. Úgy érzi, hogy a helyzet normalizálódásához generációváltásra is szükség van.
Imre Gábor ugyanakkor megjegyezte, Udvarhelyszék minden településén zajlik egyfajta előválasztási procedúra, ahol fiatalokat fognak támogatni, hogy ők is bekapcsolódhassanak az önkormányzati munkába.
Közzétett jelöltlista
Csütörtökön lesz a székelyudvarhelyi RMDSZ képviselőjelöltjeinek rangsorolása, amelyről választmány fog dönteni. A szövetség helyi szervezete ennek ellenére közölte a jelentkezők tizenkét személyből álló listáját, amelyen a felsorolt fiatalok mellett Derzsi László – aki a polgármesteri címért is megmérkőzik –, Benedek Árpád Csaba, Lukács Lajos, Jakab Zoltán, Arros Orsolya, Berde Zoltán, Szakács Tibor és Incze Csongor is szerepel.
Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a csíkmadarasi kultúrházat. A több mint 250 férőhelyes épület a helyi közösségi élet új központja lesz, ahol kulturális rendezvények, próbák és találkozók kapnak helyet.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselőt javasolja miniszterelnök-jelöltnek.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei pénteken ajánlásokat fogalmaztak meg a lakosság számára a kánikula idejére.
Narancssárga, majd vörös hőségriasztás lép életbe Hargita, Maros és Kovászna megyében a hétvégén, a meteorológusok szerint vasárnap már rendkívüli hőségre és fokozott hőérzetre kell számítani.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban – közölte Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős ügyvivő miniszter.
A meteorológusok által beharangozott kánikulában a felhevült lakosokat vízpartokra és medencébe csábítja a sepsiszentgyörgyi Rekreatív Rt.: az Állomás negyedi tónál e hétvégétől lehet csónakázni és vízibiciklizni, a strandon pedig fürödni.
Oroszország újabb dróntámadásokat hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Románia folyami határának közelében péntek virradóra – közölte a védelmi minisztérium.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
1 hozzászólás