
Fotó: Hargita megyei rendőrség
Meghalt egy fiatal bögözi sofőr csütörtök reggel, miután autójával balesetet szenvedett – tájékoztatott közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2020. augusztus 13., 09:362020. augusztus 13., 09:36
2020. augusztus 13., 12:442020. augusztus 13., 12:44
Csütörtök reggel hét óra előtt pár perccel riasztották a rendőrséget, mert Felsőboldogfalva Székelykeresztúr felőli kijáratánál egy személy életét vesztette egy totálkárosra tört autóban.
Egy 28 éves, bögözi autóvezető olyan nagy sebességgel csapódott a rendőrségi jelentés szerint egy fának, a képek alapján úgy tűnik, végül egy oszlopnak, hogy az autó teljesen összetört, a motorját mintegy harminc méterrel tovább találták meg.
Folytatják a nyomozást, gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával indított kivizsgálást a rendőrség.
Fotó: Hargita megyei rendőrség
Fotó: Hargita megyei rendőrség
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).