
Fotó: Güdüc közösségi oldal
Sportvetélkedőkkel rajtolt el pénteken az idei Güdüci Kulturális Napok eseménysora. Ennek kiemelkedő eseménye a templom búcsúünnepe, amely egyben egy fiatal pap újmiséje is lesz. Aznap szervezik a Güdüc MTB hegyikerékpár-versenyt is.
2024. július 05., 21:052024. július 05., 21:05
A Gyergyószárhegyhez tartozó kis falu, Güdüc mindig megélénkül a templomuk búcsúja köré szerveződő programsorozat alkalmával. A Güdüci Kulturális Napok egyik legnépszerűbb eseménye mindig a házi alapanyagokból készült ételek főzőversenye, amelybe idén is számos csapat kapcsolódik be, a helyeik mellett máshonnan érkezők is. Erre szombaton 10 órától kerül sor.
Vasárnap délben lesz a búcsús szentmise, amely idén különleges lesz: a nemrégiben pappá szentelt Ferencz Egon József újmisés lesz a főcelebránsa. Ezt követően átadják a Pro Güdüc-kitüntetéseket, majd kulturális és szórakoztató programokkal folytatódik az idei eseménysor, amelyet este tábortűz zár.
Nem tartozik a faluünnep programjához, de legalább ilyen fontos a település számára a Güdüc MTB hegyikerékpár-verseny, amelynek vasárnap tartják a 9. kiadását.
Fotó: Güdüc MTB
Több száz résztvevőt várnak az ország minden tájáról, de Olaszországból is érkezik résztvevő. Az előzetes benevezés már lezárult, de a helyszínen is lehet még jelentkezni a különböző nehézségű, hosszúságú távokra 8 óra és 9.30 között. A versennyel kapcsolatos részletes tudnivalók, elérhetőségek megtalálhatók a rendezvény weboldalán.
Több mint 4,29 millió lej értékben szabott ki bírságokat és összesen 570 járművezetői engedélyt vont be a Román Rendőrség az elmúlt 24 órában, miközben több ezer járművet és személyt ellenőriztek a Blocada elnevezésű országos akció során.
Székelyföldet is eléri az országos hőhullám: Maros megyében kedd reggelig narancssárga hőségriasztás van érvényben, miközben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 6-áig meghosszabbította a rendkívüli melegre vonatkozó előrejelzését.
Miközben Magyarországon vasárnapra teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű a Duna rekordalacsony vízállása miatt, Romániában is egyre súlyosabbá válik a helyzet.
Vasárnap hajnalban lekapcsolták a Paksi Atomerőmű utolsó előtti termelőegységét a Duna alacsony vízállása miatt. Magyar Péter szombat éjszakai bejelentése szerint vasárnap folyamán az utolsó blokkot is leállítják.
A rendőrök büntetőeljárást indítottak a pénteki câmpulungi közúti baleset ügyében, amelyben egy személy életét vesztette, 13 pedig megsérült.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
szóljon hozzá!