
Még zajlanak az előkészültek a hétvégi fesztiválra
Fotó: Haáz Vince
A jelen lüktetését szeretné bemutatni idén is, szeptember 9-10-én a Szféra Kortárs Művészeti Tér Marosvásárhelyen. A volt Predeal vendéglő udvarán, épületében festménykiállítások, interaktív színházi előadások és könyvbemutatók lesznek, de nem maradnak el a koncertek sem. Családokat is várnak, gyermekfoglalkozást is biztosítanak.
2023. szeptember 06., 13:232023. szeptember 06., 13:23
Immár kilencedik alkalommal szervezik meg a hétvégén a Szféra Fesztivált, ami kortárs művészeti térként határozza meg magát.
Egyik sajátossága, hogy mindig értékes, érdekes helyszíneken szervezik meg,
Fotó: Haáz Vince
Itt hosszú évekig esküvőket és más családi, céges rendezvényeket szerveztek, nagyon sok marosvásárhelyinek van szép emléke az épületről, így a szervezők arra számítanak, hogy
Fülöp Tímea: elhagyott terekbe innovatív alkotásokat hoz a fesztivál
Fotó: Haáz Vince
A szervező Vox Novum egyesület elnöke, Fülöp Tímea az eseményt beharangozó szerdai sajtótájékoztatón elmondta, hogy
Megkeresik az új, újszerű, innovációt tartalmazó művészeti alkotásokat, fiatal művészeket, és lehetőséget biztosítanak számukra a bemutatkozásra.
Fotó: Haáz Vince
„A jelen lüktetését mérjük le, azt, hogy mi foglalkoztatja az alkotókat, mit gondolnak ők a világról.
– fejtette ki a szervező, hozzátéve, hogy helyszín is mindig rendhagyó, ósdi épületbe, udvarba hoznak valami újat.
Tamási Erika, főszervező elmondta, hogy az új helyszín nagyon tágas, az eddiginél több lehetőség rejlett a belső és külső terekben is. Ami a programot illeti lesznek interaktív előadások és könyvbemutatók, és
Fotó: Haáz Vince
Az egyik a Vatra Verde kiállítás, amely idén Romániát képviselte a londoni dizájn kiállításon, ez tulajdonképpen egy installáció, ami újrahasznosított dolgokból áll össze, nemlátók is élvezhetik, hiszen Braille írással is bemutatják a tárgyakat. De lesznek mesterséges intelligencia által rajzolt képek és három íróolvasó beszélgetés: Krusovszky Dénessel, Kollár Klemencz Lászlóval és a Látó folyóirat szerkesztőivel.
A Szféra szombaton és vasárnap 11 órától fogadja a látogatókat a már említtet régi vendéglőben és annak udvarán, a koncertek 17 órakor kezdődnek és 22 óráig tartanak. A belépés díjmentes, adományokat elfogadnak, ennek módjáról és a részletes programról a közösségi oldalukon tájékoztatnak a szervezők.
Fotó: Haáz Vince
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
szóljon hozzá!