
Helyszínelés a baleset után
Fotó: Brassó megyei tűzoltóság
Tragikus vége lett egy 23 éves fiatal motorozásának: a Maros megyei fiatal szombaton délután a 13-as országút Brassó megyei szakaszán motorozott Barcaföldvár közelében, amikor összeütközött egy járművel. A fiatal motoros életét vesztette a balesetben – derül ki a Brassó Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatásából.
2022. július 23., 19:072022. július 23., 19:07
2022. július 23., 19:092022. július 23., 19:09
Az ütközés során a motoros olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínre érkező mentősök már nem tudtak segíteni rajta, csupán a halál beállták tudták megállapítani.
A rendőrség még vizsgálja a baleset okait és pontos körülményeit. Az első információk szerint a motoros egy veszélyes kanyarba hajtott be, ahol áttérve az ellentétes irányú sávra, összeütközött egy szabályosan közlekedő autóval. Az autó sofőrje nem volt alkohol befolyása alatt – áll még a rendőrség közleményében.
Régiónként eltérő árazással 10-15 százalékkal emeli a Google a YouTube Premium előfizetés árát szeptembertől. Romániában 29 lej helyett 32 lej lesz az előfizetés a reklámmentes videómegosztóra.
Fizetésképtelenségi eljárás megindítását kezdeményezte a Lukoil romániai olajfinomítójának tulajdonosa, a Petrotel Lukoil, hogy időt nyerjen tevékenységének újraindításához – írja az MTI az Economedia.ro gazdasági hírportálra hivatkozva.
Egy ház körül mintegy 300 méteres körzetben evakuálták a lakókat hétfőn Vrancea megyében, miután egy diófa tetején egy lezuhant drónra bukkantak; a területet a vizsgálatok befejezéséig lezárták.
Erősödött hétfőn a lej az euróval és a svájci frankkal szemben, az amerikai dollár viszont drágult. Az arany ára is emelkedett, grammonként már több mint 672 lejt ér.
Összehangolt közúti ellenőrzést tartottak vasárnap a 15-ös országúton, Maros és Hargita megyében is. A négyórás akció során több mint 330 szabálysértést állapítottak meg, ezek túlnyomó többségét gyorshajtás miatt.
Három, alkohol befolyása alatt vezető sofőrt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök augusztus 22-én és 23-án. Az egyik esetben a járművezetőnek jogosítványa sem volt, ráadásul az autón más gépkocsihoz tartozó rendszámtáblák voltak.
Változékony időjárás várható a következő két hétben: lesznek napok, amikor 31 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, máskor viszont mindössze 24 fok körül alakulnak a nappali csúcsértékek; csapadékra többször is számítani lehet.
Két halasztás után kihirdettek a jogerős ítéletet a Marosvásárhelyi Ítélőtábla a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A vádlottakat nagyrészt felmentették a vádak alól, részben helyt adva fellebbezéseiknek.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.