
Helyszínelés a baleset után
Fotó: Brassó megyei tűzoltóság
Tragikus vége lett egy 23 éves fiatal motorozásának: a Maros megyei fiatal szombaton délután a 13-as országút Brassó megyei szakaszán motorozott Barcaföldvár közelében, amikor összeütközött egy járművel. A fiatal motoros életét vesztette a balesetben – derül ki a Brassó Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatásából.
2022. július 23., 19:072022. július 23., 19:07
2022. július 23., 19:092022. július 23., 19:09
Az ütközés során a motoros olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínre érkező mentősök már nem tudtak segíteni rajta, csupán a halál beállták tudták megállapítani.
A rendőrség még vizsgálja a baleset okait és pontos körülményeit. Az első információk szerint a motoros egy veszélyes kanyarba hajtott be, ahol áttérve az ellentétes irányú sávra, összeütközött egy szabályosan közlekedő autóval. Az autó sofőrje nem volt alkohol befolyása alatt – áll még a rendőrség közleményében.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Gyimesben született, ma már Brassóban épít karriert a 25 éves Bârsan Claudia. Román anyanyelvű, de kiválóan beszél magyarul és angolul is. Meggyőződése, hogy a fejlődés kulcsa a bátorság, a félelem pedig inkább iránytű, mint akadály.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
„1,5 millió euró értékű uniós támogatást nyertünk a csittszentiváni iskola fejlesztésére” – jelentette be közösségi oldalán Mezőpanit polgármestere, Bodó Előd Barna.