
A bűnszervezet tagjai a gyanú szerint prostitúcióra kényszerítették az általuk beszervezett lányokat. Illusztráció
Fotó: Pixabay
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője közölte, hogy a Szervezett Bűnözés Elleni Brigád (BCCO) marosvásárhelyi csoportjának rendőrei a Szervezett Bűnözés és Terrorizmusellenes Igazgatóság (DIICOT) marosvásárhelyi ügyészségének vezetésével tizenkét házkutatást tartott kiskorúak futtatásával és gyermekkereskedelemmel gyanúsított személyeknél. Nyolc személyt vettek őrizetbe.
2017. október 27., 18:012017. október 27., 18:01
A házkutatásokat kedden tartották a BCCO emberei és a különleges rendőrségi műveletek egységei, olyan személyeknél, akik esetében szervezett bűnözői csoport létrehozásának gyanúja merült, fel továbbá olyan további információk, melyek a kerítés (proxenetizmus), veszélyes drogokkal való kereskedelem, zsarolás és tudatmódosító szerekkel való visszaélés ismérveit merítik ki. Az előzetes vizsgálatokból az derült ki, hogy
A DIICOT közleményéből kiderül, hogy őrizetbe vették L. J-t, M. D. A-t, T. Z-t, I. A. T-t, F. J-t, T. Z. A-t, S. I-t és Ö. N-t. Az ügyben alapos a gyanú arra vonatkozóan, hogy L. J., M. D. A. és T. Z. hozta létre a bűnszervezetet még 2016-ban. Ugyancsak velük kapcsolatban merült fel annak a gyanúja, hogy
Nem elhanyagolható az sem, hogy a csoport kiskorú lányokat toborzott, kihasználva azok társadalmi helyzete adta sebezhetőségét, zsenge életkorukat, a szegénységet, amelyben éltek, tanulatlanságukat, bevezették őket az éjszakai életbe, ruhákat vásároltak nekik, vendéglőkbe vitték, úgy mutatták be, mint saját szeretőiket, majd arra kérték őket, hogy prostituáltként dolgozzanak. A kislányok már nem tudtak visszalépni szégyenükben, és nem mertek a családjaikhoz visszatérni. A csoport tagjai drogokat és tudatmódosító szereket adtak nekik. Később csatlakozott a csoporthoz a másik öt gyanúsított is.
A házkutatások alkalmával 28 mobiltelefont, 35 SIM-kártát, 4 memóriakártyát, 7 memórialemezt, 3 laptopot, két kardot, egy baseball-ütőt, 12 306 lejt, 660 eurót, 4 metilén-dioxi-metamfetamin (MDMA) tablettát, valamint két olyan tasakot foglaltak le, amelyekben korábban tudatmódosító szerek lehettek.
Az akció lebonyolításában a brigád rendőreit és az ügyészeket a megyei rendőrség más szolgálatai és a megyei csendőrfelügyelőség egységei támogatták. Az ügyészség megjegyzi – a bűnügyi eljárás során a gyanúsítottak és vádlottak a bűnügyi törvénykönyv alapján rendelkeznek az ártatlanság vélelmét biztosító szabadságjogokkal.
Tojást festenek, kalácsot sütnek és sokan ma is eljárnak locsolni a Székelyhon olvasói közül. A húsvéti kvízre adott válaszok alapján az is látszik, hogy az ünnepi hagyományok továbbra is fontosak, még ha az egyes szokások megélése családonként el is tér.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
szóljon hozzá!