
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Május 6–8. között a csíkszeredai központi parkban olyan fesztiválra várják a fiatalokat, amely róluk és nekik szól, amelynek a felépítésében ők maguk is részt vesznek.
2022. április 12., 14:002022. április 12., 14:00
2022. április 12., 15:172022. április 12., 15:17
A Cloud Youth Festival panelbeszélgetésekkel, előadásokkal, sporteseményekkel, egésznapos programokkal, koncertekkel szólítja meg a Z generáció tagjait.
– írják a szervezők közleményükben.
Csíkszereda központi parkjában május 6–8. között zenei és előadói színpaddal (EcoTiny és CLOUD youth), művészsarokkal, egésznapos programokkal, chillzone-nal és kézműves vásárral is várják a fiatalságot. Az előadók között szerepel Barabási Albert László hálózatkutató, Tari Annamária pszichológus, író, Seer László marketingszakember, Kubiszyn Viktor író, Miklós Csongor pszichológus, Keresztes Zsolt paraatléta, az adatvizualizációiról ismert Csala Dénes, Mara Gyöngyvér, a Sapientia EMTE rektorhelyettese, Trunk Tamás magyarországi sportoló és influenszer, Miklós Edit olimpikon síző vagy a közérthető tudományos szövegeiről és Egyperceseiről ismert Nagy Péter és még sokan mások.
Helyi lemezlovasok, és feltörekvő együttesek gondoskodnak majd a szórakoztatásról, mint: Dj BRNY, Dj Hunnay, Dj Raymi, Dj Bashkin, illetve a Diszperzit, a Nem Trió, a Dóra és a Bagázs, a Puppets, a Josh Moograin és a Blass Band együttes.
Mindezek mellett sporttevékenységekkel is készülnek a szervezők:
A sporteseményekre a benevezés már elkezdődött. A fesztivál előkészítésében nagy részt vett az Ifjúsági Egyeztető Tanács,és a Csík Területi Ifjúsági Tanács. A programokra a belépés díjtalan.
Részletes információkért követhető a Cloud Youth Festival Facebook- és Instagram-oldala, ahol minden nap újdonságokkal jelentkeznek a hátralévő egy hónapban – jelezte közleményben Csíkszereda Polgármesteri Hivatala.
Közösségi adománygyűjtő kampányt indít a Hamm június 1-je és június 21-e között. Az összegyűlt adományokból hátrányos helyzetű gyerekeket lepnek meg pizzával több erdélyi városban, a nyári vakáció idején.
A Richter-skála szerinti 3,1-es erősségű földrengés volt szerdán 3 óra 27 perckor Buzău megyében, a Vrancea szeizmikus térségben – közölte az Országos Földfizikai Intézet (INCDFP).
A Zetelaka községhez tartozó Sikaszóban kedd délben és délután is láttak medvét. Este újabb településeken is feltűnt a nagyvad.
Gyulán román barátjával harangozott a görög-keleti templomban, Japánban asztalosinas volt, rácsodálkozott Mongóliára, születése óta hajtja a kíváncsiság. Az irodalmi Nobel-díjas Krasznahorkai László Marosvásárhelyen mesélt. Vastapssal köszönték.
Négy év szünet után ismét egy flashmobbal jelentkezett a sepsiszentgyörgyi Kék Hold táncklub, amelyről a beavatottak már tudják, hogy tagjait az eső sem tudja elriasztani. Kedd délután park felső sétányán 50 pár táncolt az esőben.
A német Rheinmetall hadiipari vállalat kedden bejelentette, hogy 5,7 milliárd euró értékű szerződéseket írt alá a román hadsereggel, amit a cég „az elmúlt időszak legnagyobb nemzetközi szerződéscsomagjának” nevezett.
Elkezdődött a beiratkozás a 2026-os nyári érettségi vizsgaidőszakra, a végzősöknek pedig június 4-én véget ér a tanév. A szóbeli vizsgák jövő héten, az írásbeli megmérettetések pedig június 29-én kezdődnek.
Kelemen Hunor szerint Eugen Tomac esetleges miniszterelnökké jelölése „még vészmegoldásnak sem” tekinthető.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) frakciói nem fognak bizalmat szavazni egy olyan kormánynak, amelyben a párt nem vesz részt – jelentette ki kedden Ștefăniță Avrămescu képviselő.
Vélhetően június második felében nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi utat a Szeben megyei Bilea-tó és az Argeș megyei Piscul Negru között – jelentette be kedden a brassói regionális útigazgatóság szóvivője.
szóljon hozzá!