
Jung Ildikó a daganatos gyerekeknek akar örömöt szerezni
Fotó: Haáz Vince
Jung Ildikó marosvásárhelyi nyugalmazott ügyvéd, festőművész ötletét karolta fel a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház és az Együtt a Daganatos Gyermekekért Egyesület közreműködésével képzőművészeti kiállításnak adott helyet a színház emeleti előcsarnokában.
2019. december 03., 14:162019. december 03., 14:16
2019. december 03., 16:172019. december 03., 16:17
Az esemény keddi megnyitóján Gáspárik Attila színházigazgató arról beszélt, hogy a színház a kultúra mellett a társadalmi felelősségvállalásból is kiveszi részét, és
Kiállításmegnyitó a színház előterében
Fotó: Haáz Vince
A Képzőművészek Marosvásárhelyi Egyesületének nevében Jung Ildikó elmondta, nem új z ötlet, hiszen már tavaly is szervezett hasonlót a daganatos gyermekek érdekében. Lapunk érdeklődésére elmondta, a mostani kiállítás helyszínéül azért is választotta a színházat, hogy minél többen láthassák a képeket, előadások előtt, azok szüneteiben adományozhassanak, akik érzékenyek az ilyen problémákra és segíteni szeretnének.
– fogalmazott Jung Ildikó, hozzátéve, hogy hasonló eseményeket tervez szervezni a jövőben is.
Fotó: Haáz Vince
A tárlaton, január 10-ig, tizenhárom festmény látható: Albert Olga, Barabás József, Jung Ildikó, Kakasi Irén, Kovács Ágnes, Mureșan Vasile, Neagoi Zsófia, Soó Emma és Veres Zsuzsa alkotásai. Az árak 300, 400 és 600 lej között változnak. Ezeknél, ha valaki többet szeretne adni egy-egy képért, azt is szívesen fogadják – mondták a szervezők.

Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács és az Erdélyi Magyar Néppart Maros megyei szervezete hetedik alkalommal szervezi meg a Cipődoboznyi szeretet akciót.
A megnyitón Gáspárik Attila a színház által kezdeményezett karácsonyi adományozásra is felhívta a figyelmet. A Csomagolj mosolyt idén Karácsonyra! adománygyűjtő felhívás keretében a cipősdoboznyi ajándékcsomagokat december 12-ig lehet elhelyezni a Nemzeti Színház bejáratainál (a főbejáratnál található adományládába – kedd-pénteki napokon 9 és 15 óra között és az előadások kezdete előtt egy órával –, valamint a művészbejárónál (a Kisterem bejáratánál) naponta 8 és 22 óra között.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Két autó ütközött össze kedden délelőtt a Gidófalva határában húzódó 121A jelzésű megyei úton. Mindkét sofőr megsérült, egyikük járműve az úttestről is lesodródott.
Megszökött egy külső munkavégzésre beosztott fogvatartott szerda délután egy nagybányai építkezésről – közölte a nagybányai börtön szóvivője, Borgyos Norbert.
Alexandru Mihai Ghigiu szociáldemokrata párti (PSD) képviselő, az alsóház oktatási bizottságának elnöke szerdán bejelentette, hogy benyújtott egy törvénytervezetet, amely szerint két évvel elhalasztanák a középiskolai felvételi rendszer átalakítását.
Összesen 82, második világháborúból származó aknavetőgránátot találtak szerdán Újtusnádon, az erdő szélén. A lőszereket a Hargita megyei tűzszerészek biztonságosan elszállították.
A 2026-os országos lombikprogramra való jelentkezésben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház családtervezői központjában is segítséget nyújtanak az érintetteknek.
Egy rezidens orvos öngyilkosságot követett el szerdán a bukaresti egyetemi sürgősségi kórházban – közölte az egészségügyi intézmény.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán hőségre és kelletlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki, amelyek csütörtöktől az ország nagy részére érvényesek lesznek.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő három napban várhatóan másodpercenként 1300 köbméter körül stagnál, majd enyhén nő, és augusztus 25-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként.
Két, a Richter-skála szerint 3,3-as, illetve 2,9-es erősségű földrengés történt az elmúlt 12 órában Buzău és Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén elindul a független és hiteles Híradó – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
szóljon hozzá!