
Az Időmozaik ama időbeli vizuális világ összefoglalója, amit a képzőművész átélt abban a folyamatban, amikor ezeket a festményeket alkotta
Fotó: Vigadó Művelődési Központ
Időmozaik címmel március 12-én 18 órától a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ dísztermében nyílik meg Darvay Tünde erdélyi képzőművész kiállítása. Sokszor fest szabálytalan alakú falemezekre, amelyeket kedve szerint alakít.
2025. március 11., 15:502025. március 11., 15:50
2025. március 11., 15:502025. március 11., 15:50
Darvay Tünde (Monospetri, 1977. október 4.) 1992 és 1996 között a nagyváradi Szent László Római Katolikus Gimnáziumba járt. Utána két évig Bölöni Vilmos grafikus és díszlettervező magántanítványa volt, 1998 és 2003 között a kolozsvári képzőművészeti akadémián tanult. 2004 és 2017 között férjével az Amerikai Egyesült Államokban élt, aktív festőművészként tevékenykedett (2004–2012: Oklahoma, 2013–2017: Colorado). 2017-ben visszatértek Kolozsvárra, ahol folytatja festőművészi tevékenységét, a Szivárvány és a Napsugár gyermeklapok illusztrátora, 2018-tól pedig a Cimbora diáklapé is. Restaurátori munkát is végzett. Tavaly májusban Gyergyószentmiklóson lehetett megcsodálni műveit.
Festményeinek többnyire egyedi formájú rámákat készít, amelyek nem keretbe szorítják, hanem inkább kiegészítik a kompozíciót.
A szerdai tárlatot Lénárt Tamás művészettörténész nyitja meg, zongorán közreműködik Gáspár István, a Molnár Józsiás Általános Iskola zenetagozatos nyolcadik osztályos tanulója.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!