Darvay Tünde Helyi terek / Kozmopolita látomások című festészeti tárlatát nyitják meg szerdán 18 órától a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeumban.
2024. május 28., 17:142024. május 28., 17:14
„A kiállítás címe Helyi terek / Kozmopolita látomások, amely arra utal, hogy manapság mindannyian egyszerre több irányban élünk. Egyrészt a helyi közösségeink tagjai, de ugyanakkor a terjeszkedő globális hálózatoknak is részesei vagyunk, tehát kozmopolita világpolgárok is” – idézték a festőművészt a szervezők.
Darvay Tünde festészeti tárlatát Orosz Annabella grafikus, képzőművész nyitja meg.
Nem szabad a határidő miatt elhamarkodottan elfogadni a közalkalmazotti bértörvényt Kelemen Hunor szerint. Az RMDSZ elnöke úgy véli, a jelenlegi tervezet több ágazat problémáira sem ad megfelelő választ.
Brassóban fogtak el a rendőrök egy 20 éves román állampolgárt, akit Németországban elkövetett súlyos, szervezett vagy fegyveres rablással, illetve annak kísérletével gyanúsítanak. Európai elfogatóparancs volt érvényben ellene.
Csütörtöktől forgalomkorlátozásra kell számítani a Vársétányon, mivel kezdődik a Vásárhelyi Forgatag, amelynek fő helyszíne a hétvégén a marosvásárárhelyi Várudvar lesz.
80 éves korában elhunyt Tim Curry színészlegenda, a Rocky Horror Picture Show és az It sztárja, aki közel 250 filmben szerepelt pályafutása során.
A képviselőház szerdán döntő házként elfogadta a helyreállítási terv (PNRR) operatív és pénzügyi lezárását szabályozó törvénytervezetet.
Az elmúlt időszakban kormányzó pártokat terheli a teljes felelősség azért, ahogyan az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében vállalt bérreformot kezelték – közölte szerdán az öt országos szakszervezeti szövetség.
Százak vettek részt a szemerkélő esőben tartott úzvölgyi megemlékezésen szerdán.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) tudatosan akadályozza az új egységes bértörvény elfogadását, a szociáldemokraták viszont a liberálisokat teszik felelőssé a jogszabálytervezet kudarcáért.
A Tónidob perkúció tábor augusztus 31. és szeptember 3. között várja a dobolás és az ütőhangszerek iránt érdeklődő gyerekeket és fiatalokat. Péntekig lehet még jelentkezni.
Legalább 95 ember életét vesztette, és több mint 380-an eltűntek Himalája határvidékén pusztító villámárvizek következtében Nepálban. A katasztrófát a Kínát és Nepált összekötő folyó partjairól feltörő sár-, víz- és törmelékáradat okozta.