
Fotó: Hargita Megyei Kulturális Központ
Festészeti kiállítás nyílik a csíkszeredai Megyeháza Galériában: az alkotások egy máramarosi alkotótáborban születtek, és miután Máramaros Néprajzi Múzeumban már kiállították a munkákat, a csíkszeredai közönségnek is bemutatják azokat.
2024. február 07., 12:152024. február 07., 12:15
Egyedi jelleggel bíró tájegység ihlette azon művészeket, akik egy máramarosi alkotótáborban vettek részt, majd a tábor befejeztével a résztvevő művészek, név szerint George Alexandrescu, Botár László, Victor Lucian Costăchescu, Victoria Ileana Dragomirescu, Radu Gheorghian, Dumitru Macovei, Ioana Mihăiescu, Florian Mihăilescu és Ioan Oratie alkotásaiból a Máramaros Néprajzi Múzeumban, Máramarosszigeten kiállítás is nyílt. Az alkotásokat Roxana Păsculescu műkritikus értékelte.
Az említett festészeti anyagot mutatják be február 9-én 18 órakor a csíkszeredai Megyeháza Galériában, a tárlat február 28-ig lesz megtekinthető.
Egy életérzés kilencféle átélése vizuális közlésmódjának lehetünk tanúi – vallják a szervezők.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
Alapvetően más szemléletet és évente 500 milliárd forint pluszforrást ígért az egészségügyben Hegedűs Zsolt, leendő egészségügyi miniszter az Országgyűlés egészségügyi bizottságában. Ugyanakkor Karikó Katalint felkérte tanácsadójának.
A választási törvény nemzetiségekre vonatkozó részének módosítását, valamint a nemzetiségi oktatás támogatását ígérte Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa kinevezése előtti meghallgatásán.
Elfogadták hétfőn Székelyudvarhely költségvetését. Az önkormányzat 73 millió lejt fordít beruházásokra, miközben a működési költségeket és az alintézmények kiadásait igyekeztek mérsékelni. Rossz hír, hogy leépítésekre is számítani kell.
szóljon hozzá!