
Fotó: Barabás Orsolya
Közel másfél hónapos szünet után szeptember 12-én újra kinyit a gyergyószentmiklósi uszoda. Az elmúlt időszakban fertőtlenítették, kitakarították az intézményt, és hétfőtől ismét a megszokott nyitvatartási rend szerint várják az úszni vágyókat. Az uszoda szolgáltatása egy szaunával is bővül hamarosan.
2022. szeptember 09., 11:342022. szeptember 09., 11:34
2022. szeptember 09., 11:552022. szeptember 09., 11:55
Hétfőtől ismét lehetőség lesz rendszeresen úszni Gyergyószentmiklóson. A helyi tanuszoda augusztus elején zárt be, hogy elvégezzék a szükséges munkálatokat, tisztításokat az intézményben.
„A törvény előírja, hogy kötelező minden évben egyszer leengedni és teljesen kicserélni a vizet a medencében. Amikor bezártuk az uszodát,
Az esőzések után történt meg a víz leengedése, majd a medence teljes fertőtlenítése és takarítása kézzel, és az egész épületben egy nagytakarítás. Folyamatban van egy szauna gyártása és beszerelése is, ez nem érkezik meg hétfőig, de remélem, minél hamarabb lehet majd használni” – részletezte Kercsó Zoltán, a gyergyószentmiklósi Városi Sport Klub vezetője.
Az uszodát használók igényeit figyelembe véve kedden és pénteken reggel 7 órakor nyitnak, hétfőtől szombatig reggel 8 és 20 óra között, vasárnap pedig 9 és 15 óra között lehet úszni. A szolgáltatások bővülésével az árlista is változni fog a későbbiekben, de ehhez még tanácsi határozatra van szükség. „Az árlista kiegészítése mellett a későbbiekben az egy órás úszási lehetőséget csak reggel 7 és 8, illetve este 7 és 8 óra között, valamint hétvégén lehet igényelni, mert azt tapasztaltuk, hogy sokan csak egy órát fizetnek, de több ideig használják az uszodát. Szeretnénk elkerülni a konfliktust” – mondta VSK vezetője.
„Nem lehet tudni, hogyan lesz, még vita tárgyát képezi több minden az energiaár-plafont szabályozó törvénymódosítással kapcsolatban. Volt egy viszonylag jó árajánlatunk, emiatt nem fog jelentős terhet kiróni ránk a villanyfogyasztás kifizetése, a gáz esetében azonban várunk, hogy mi lesz, mert ott nem kristályosodtak ki a változások” – fejtette ki érdeklődésünkre Kercsó Zoltán.
Az uszodába időpontfoglalás a 0748-689 565-ös telefonszámon, vagy az In time applikáció segítségével lehetséges.
Változékony időjárás várható a következő két hétben: lesznek napok, amikor 31 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, máskor viszont mindössze 24 fok körül alakulnak a nappali csúcsértékek; csapadékra többször is számítani lehet.
Két halasztás után kihirdettek a jogerős ítéletet a Marosvásárhelyi Ítélőtábla a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A vádlottakat nagyrészt felmentették a vádak alól, részben helyt adva fellebbezéseiknek.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.
Változékony, zivataros időjárásra kell számítani a következő napokban Erdélyben is. Kedden főként a hegyvidéken és az ország középső részén, szerdán pedig ismét többfelé alakulhatnak ki viharok.
Közzétették hétfőn a pótérettségi végleges eredményeit. Az óvások elbírálása után 3,1 százalékponttal 36,9 százalékra nőtt a sikeresen vizsgázók aránya.
Különleges közönségtalálkozók várják a filmkedvelőket Székelyföld több településén: augusztus végén és szeptember elején Törőcsik Franciska is részt vesz a Magyar menyegző című film vetítéseit követő találkozókon.
Az elmúlt 24 órában 24 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 18 személynek nyújtottak segítséget – számolt be hétfő reggel a Facebook-oldalán a Salvamont.
Háromnapos rendkívüli ülésszak kezdődik hétfőn a parlamentben. A szenátus és a képviselőház az országos helyreállítási terv (PNRR) mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges több törvénytervezetet is megvitat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
szóljon hozzá!