
Archív.
Fotó: Pinti Attila
Az év utolsó, de legnagyobb koncertjére kerül sor csíkszentsimoni Tiltott fesztiválon, ugyanis szombaton a híres németországi Thomas Anders – Modern Talking lép színpadra 21 órától.
2022. szeptember 22., 14:252022. szeptember 22., 14:25
2022. szeptember 22., 14:292022. szeptember 22., 14:29
A fesztiválozók az 1984-ben alakult popzenekar slágereire bulizhatnak, majd ezt követően hajnalig tartó retróbulival folytatódik a fesztivál. Kapunyitás 16 órakor, 17-19 óra között a Csíkszentsimoni Ifjúsági Fúvós Zenekar előadását láthatja a közönség, majd ezt követően 20.30-ig Dj Fórika gondoskodik a jó hangulatról.
A nagykoncert előtti félórában ajándékosztási szuperakcióra kerül sor a színpadon, majd a Thomas Anders – Modern Talking koncertje után hajnalig ismét Dj Fórika biztosítja a talpalávalót.
A kapukat hajnali 4 órakor zárják. Mint a korábbi rendezvényeken, ezúttal is lesz ingyenes fesztiválbusz, amely 17, 18, 19 és 20 órakor indul Csíkszeredából, a Kaufland előtti parkolóból, visszafele 00.15 órakor, 01.00, 02.00, 03.00, valamint 03.45 órakor indul a városba. A Tiltott Fesztiválon idén 14 zenekar lépett fel, közel 25 ezer látogató vett részt, és közel 230 ezer pohár sör fogyott.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
1 hozzászólás