
Fotó: Csíksomlyó Élő/Youtube
Csíkajnádi származású ferencest szenteltek pappá szombaton a csíksomlyói kegytemplomban. A csíkajnádi Csáki Ferencet – ferences rendi nevén Fülöp testvért – Kerekes László, a Gyulafehérvári Főegyházmegye segédpüspöke szentelte pappá – számol be a romkat.ro katolikus hírportál.
2023. június 10., 20:212023. június 10., 20:21
A papszentelési szentmisét Kerekes László segédpüspök mutatta be, és ő is tartotta a szentbeszédet amelyet követen a jelölt kifejezte kérését, hogy szentelje őt pappá a püspök, majd ígéretet tett, hogy vállalja a papi szolgálattal járó feladatokat és kötelességeket.
A papszentelésről a romkat.ro tudósítása itt olvasható, a csíksomlyói kegyhely Youtube-csatornáján pedig a teljes ünnepi szentmise visszanézhető.
• Videó: Csíksomlyó Élő
Andrew Tate és testvére, Tristan Tate hétfőn várhatóan egy floridai bíróság elé állnak, miközben a brit rendőrség kiadatásukat kéri egy szexuális bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozás keretében – jelentette a dpa.
Véget ért az egészségügyi dolgozók hétfői kétórás figyelmeztető sztrájkja, amelyet a Sanitas Szakszervezeti Szövetség szervezett a közalkalmazotti bértörvény elleni tiltakozásul.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indított büntetőeljárást az elmúlt napokban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Egy sofőr ittasan és a szükséges jogosítvány nélkül vezetett járműszerelvényt, egy másik alkohol befolyása alatt ült kormány mögé.
Felhőszakadásokra és viharokra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A riasztások a székelyföldi megyékre is érvényesek.
A hétvégén 16 megye 31 településén és Bukarestben avatkoztak be a tűzoltók a viharkárok felszámolására.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak hétfőn az állami egészségügyi dolgozók a közalkalmazotti bértörvény miatt. A munkabeszüntetés 9-től és 11 óráig tart.
A magánszemélyek hétfő reggeltől igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlására a 2026-os roncsautóprogram keretében.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
4 hozzászólás