
Fotó: Tuchiluș Alex
Nagysármáson egyik jelölt megfenyegette a másikat, Dicsőszentmártonban, Ratosnyán és Beresztelkén megvesztegetési ügyben vizsgálódnak.
2024. június 09., 14:022024. június 09., 14:02
A Maros megyei rendőrség bűnügyi eljárást indított több esetben, amelyek június 8-án, szombaton, vagy az azt megelőző időszakban történtek.
Nagysármáson egy helyi tanácsosjelölt jelentette a rendőrségen, hogy
A feljelentett személy ellen bűnügyi eljárást indítottak.
Dicsőszentmártonban szombaton jelezték a rendőröknek, hogy
A választók befolyásolási szándéka miatt vizsgálódnak ellene.
Ratosnyán öten ígértek és ajánlottak különböző pénzösszegeket és élelmiszereket a helybélieknek, annak érdekében, hogy egyik polgármesterjelölt nevére üssék a pecsétet. A dédai rendőrség vizsgálódik ebben az ügyben.
Szombaton a beresztelki rendőrségre egyik polgármesterjelölt nyújtott be írásos panaszt, amelyben az állt, hogy a kampány idején egyik ellenjelöltje pénzt ajánlott a lakóknak, csakhogy rá szavazzanak. Az ügyben vizsgálatot indítottak.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
szóljon hozzá!