
Képünk illusztráció
Fotó: Csiszér Attila
Csökkenőben van Hargita megyében a medvék lakott területekről való elűzésére irányuló csendőri beavatkozások száma – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján a megyei csendőrség vezetője.
2024. október 10., 17:522024. október 10., 17:52
Dan Iamandi szerint szeptemberben 45 lakossági hívás érkezett az 112-es sürgősségi számra, amelyekben településeken feltűnő medvéket jelentettek.
A csendőrök 12 esetben találták a nagyvadakat a jelzett helyen, és visszaűzték azokat az erdőbe – ismerteti az Agerpres.
A statisztikai adatok szerint év elejéről 366-szor riasztották medvék miatt a csendőröket Hargita megyében. Minden esetben egy járőrcsapatot küldtek a helyszínre, amely egy ideig a helyszínen maradt, hogy megbizonyosodjon a veszély elmúltáról.
A Hargita megyei csendőrfelügyelőség vezetője szerint az emberek megértették, hogy veszélynek teszik ki magukat, emiatt az utóbbi időben már nem volt olyan helyzet, hogy a nagyvad jelenlétére figyelmeztető Ro-Alert üzenet nyomán az emberek az adott helyre mentek medvét nézni.
A kormány kedden sürgősségi rendelettel június 30-áig meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását – közölte a kormányszóvivő.
A romániaiak közel fele megszüntetné az óraátállítást, míg valamivel több mint felük megtartaná a jelenlegi rendszert - derül ki az INSCOP Research március 2–6. között készült felméréséből.
Megugrott a tarlóégetések miatti tűzoltói beavatkozások száma Hargita megyében: márciusban 46 esethez riasztották az egységeket, tavaly ugyanebben a hónapban 28-hoz. A jelenség inkább a megye északi részén okoz gondot, noha teljes tilalom van érvényben.
Mozgalmas napokat tudhatnak maguk mögött a Hargita megyei tűzoltók: péntektől hétfőig több mint harminc esethez riasztották őket, ezek többségében sürgősségi ellátásra volt szükség, de tűzesetek és más veszélyhelyzetek is akadtak.
Több százezer eurót találtak a korrupcióellenes ügyészek a Román Közúti Hatóság (ARR) vezetője, Cristian Anton bukaresti és temesvári lakásán tartott keddi házkutatáskor.
Több Kovászna megyei termék is bekerült az egyik nagyáruház kínálatába, egy helyre csoportosítva a helyi készítésű árukat. Az AgroSIC emellett online értékesítési platformot fejleszt a kistermelőknek.
Öt juhot és két bárányt ölt meg egy medve, amely a háromszéki Maksa településen, a főút mentén fekvő gazdaságban tört be egy istállóba keddre virradóra.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu „cinizmusnak” tartja, hogy a kormány késik az üzemanyagárak emelkedését mérséklő intézkedések elfogadásával.
Az elektronikus orvosi nyilvántartás idén nyártól lesz elérhető, és egy felhasználónév, valamint egy jelszó segítségével minden beteg hozzáférhet majd a saját digitális kórlapjához a mobiltelefonjáról, laptopjáról, számítógépéről vagy táblagépéről.
A Világbank jóváhagyott egy 650 millió dolláros hitelt Románia számára a kormány fejlesztési projektjeinek támogatására.
szóljon hozzá!