Több százan szorongtak az egyetem bejárata előtti utca mindkét járdáján
Fotó: Haáz Vince
Az országban működő hat orvosi egyetem közül a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemre iratkoztak be a legtöbben. Szerdán délelőtt alig lehetett megközelíteni az egyetem bejáratát, szülők és hozzátartozók sokasága várakozott az intézmény előtti járdán.
2018. július 26., 13:332018. július 26., 13:33
2018. július 26., 13:352018. július 26., 13:35
Összesen 1554-en iratkoztak be idén a felvételi vizsgára a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen. Közülük a legtöbben az orvosi szakot választották, ahol kétszeres volt a túljelentkezés a meghirdetett helyekre, de népszerű a fogorvosi szak is. A kisebb szakok közül az általános orvosi asszisztens és a fogtechnika bizonyult a legnépszerűbbnek.
Katalin Magyarországról érkezett, második alkalommal felvételizett, és az édesanyja is elkísérte. Elmondta, egy napot maradnak még, megvárják az eredményhirdetést, és amennyiben sikerült a felvételi, csütörtökön be is iratkoznak, hogy ne kelljen még egyszer visszajönniük a nyáron. Azt is hozzátették, nagyon nehéznek tartják a tananyagot, amit itt a felvételin kértek, azt Magyarországon az orvosi egyetemen csak harmadéven tanítják.
Fotó: Haáz Vince
Eliza Szatmárnémetiből érkezett a szüleivel és a barátnőjével, aki már elvégezte az orvosin az első évet. Tavaly együtt felvételiztek, de nem sikerült bejutnia. Tavaly nehéz volt a vizsga – mondta Eliza –, de most sem volt könnyebb, diagnózisfelállítás szerepelt a feladatok között, ám
Azt is elárulta, többek között az motiválta az utóbbi évben a tanulásban, hogy a barátnője egy vagány lakást bérelt Marosvásárhelyen, amelybe már ő is nagyon szeretne beköltözni.
Fotó: Haáz Vince
Sándor is második nekifutásra jött az orvosira felvételizni Csíkszeredából. Az édesapja elmondta, fiát a tavaly
Erzsébetvárosból érkezett Enikő, aki másodéves az általános orvosi asszisztens szakon, de álma az, hogy orvos legyen. Kijelentette, ha most nem sikerül a felvételije, jövőre is jelentkezik, mert kitartó ember, és álmát nem adja fel.
Fotó: Haáz Vince
A Tarisznyás Márton Múzeumban január 15-ig tekinthető meg a Szárhegyi Művésztelep fennállásának 50. évfordulója tiszteletére létrejött kiállítás. Az alkotótábor mára a magyar kultúra szerves részévé vált – hangzott el a szombati megnyitón.
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
7 hozzászólás