
Ilyen volt a nyáron...
Fotó: Gecse Noémi
Befejezték annak a közel 10 kilométernyi csíkmadarasi mezei útnak a felújítását, amely helyreállításához tavaly fogott hozzá a kivitelező cég. A munkálatot október végén adták át.
2017. november 06., 18:302017. november 06., 18:30
A csíkmadarasi önkormányzat még 2011-ben nyújtotta be a több mint 10 kilométernyi mezei út felújítását célzó pályázatát az Országos Vidékfejlesztési Programra, amelynek finanszírozottságáról 2015. végén értesítették az intézményt.
Csíkmadaras önkormányzatának honlapján nemrég arról számoltak be, hogy a szászrégeni Probicons Kft. befejezte a mezei utak felújítását, a beruházást október végén pedig át is adta. A munkálatok során
... és ilyen lett őszre a makadámút
Fotó: Rédai Botond
A weboldalon arra is kitértek, hogy a mezei utak teljes hosszán negyven letérőt is kialakítottak, ahol erre szükség volt – korrugált csövek lefektetésével oldották meg a mezőgazdasági területek megközelíthetőségét.
A beszámolóban tisztázták azt is, hogy a községvezetés tudatában van annak, hogy a mezei utak mentén kialakított 40 letérő nem elégíti ki az igényeket, de az önkormányzat ennyit tudott felvállalni önerőből.
– idézték a községvezetőt, Bíró Lászlót a honlapon. Az utak használatával kapcsolatban azt is leszögezték, hogy a feljavított utakon közlekedőknek tekintettel kell lenniük egymásra, emellett rendkívül fontos, hogy az utak használatával kapcsolatos írott és íratlan szabályokat is be kell tartani. Példaként azt hozták fel, hogy
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
Katonai drónok közös romániai gyártásában állapodott meg az Oves Enterprise romániai vállalat az Edrone ukrajnai dróngyártóval.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
Kedden kirobbant az elmúlt tíz év első általános, azaz munkabeszüntetéssel járó sztrájkja az egészségügyi rendszerben. A székelyföldi kórházakban arról érdeklődtünk, hogy milyen hatással van az egységek működésére és a betegellátásra a tiltakozás.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az oktatásban és egészségügyben dolgozók fizetésével kapcsolatos jelentős nézeteltérések miatt a következő két hétben nincs reális esély a közalkalmazotti bértörvény tervezetének elfogadására.
Ismét a tízlejes lélektani határ fölé ugrott a gázolaj literenkénti ára a Lukoil hálózatában, miután az orosz vállalat hétfőn jelentősen emelte az árait. A többi piaci szereplőnél egyelőre pár banival 10 lej alatt maradt az ár.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este kijelentette, hogy a Románia légterébe behatoló drónokat már az első ilyen incidensek alkalmával le kellett volna lőni.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
szóljon hozzá!