
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Felújítja az önkormányzati tulajdonban lévő háziorvosi rendelőket a gyergyószárhegyi községvezetés. Az épületek tatarozása a nyílászárók cseréjével kezdődött, a település központjához közeli ingatlanban hamarosan végeznek a belső munkálatokkal.
2020. november 11., 20:052020. november 11., 20:05
2020. november 11., 21:072020. november 11., 21:07
Felújítja az önkormányzati tulajdonban lévő háziorvosi rendelőket a gyergyószárhegyi községvezetés. Az épületek tatarozása a nyílászárók cseréjével kezdődött, a település központjához közeli ingatlanban hamarosan végeznek a belső munkálatokkal.
A gyergyószárhegyi önkormányzat tulajdonában lévő impozáns épület felújítását tűzte ki célul a községvezetés.
– ismertette Danguly Ervin, a település polgármestere. Nem volt soha magántulajdonban az ingatlan, mindig a község kötelékébe tartozott.
A ’90-es években itt kapott szolgálati lakást a Münzlinger orvosházaspár, illetve ekkor alakították ki a háziorvosi rendelőket is. Nagyobb mértékű felújítás az épületen legutóbb 2004-ben volt.
– magyarázta a polgármester.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
A munkálatot megelőzően a községvezetés konzultált a háziorvossal, hogy a felújítás célirányosan történjen.
Mára elkészült az előtér és az egyik rendelő, jövő héten befejeződik a másik egészségügyi helyiség tatarozása is. „Nagyon együttműködőek voltak a munkások, nem zavartak a betegellátás idején.
– mondta érdeklődésünkre Münzlinger Attila háziorvos, akinek praxisába 3300 személy tartozik.
Az épület felújítására eddig 200 ezer lejt költött a helyi önkormányzat, saját költségvetéséből. A tető javítása jövő héttől kezdődik. „Lényegében tatarozást végzünk a tetőzeten.
– nyilatkozta Szárhegy elöljárója.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Jövőben folytatják az épület felújítását és a környék rendezését, a tervek szerint egy nagyobb parkolóhelyet fognak kialakítani. A bejáratot elköltöztetik: a szomszédos utcából lehet majd az udvarra behajtani.
A település másik, szintén az önkormányzat adminisztrálásába tartozó orvosi rendelőjét is fel szeretné újítani a községvezetés, mivel az az épület egy ideje üresen áll. Kicserélték már rajta a nyílászárókat, hátra van az ingatlan teljes felújítása, ahol egészségházat létesítenek, szakorvosi rendelők kialakításával. A felújítás költségeit pályázati forrásból szeretnék fedezni.
Önszántából távozott szombaton este fehéregyházi otthonából a 12 éves Boldijar Dorina Rozalia, aki azóta sem tért haza – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a lakók segítségére is számít a keresésben.
Az elmúlt 24 órában szolgálatot teljesítő közel 25 ezer belügyi alkalmazott több mint 2550 alkalommal intézkedtek, és csaknem 1500 mentési, elsősegélynyújtási és tűzoltási feladatot hajtottak végre – közölte vasárnap a belügyminisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint kedd estig havazással, jegesedéssel, a szél élénkülésével és jelentős lehűléssel járó időjárás várható Románia legnagyobb részén.
Az elmúlt 24 órában 93 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 95 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott vasárnap Facebook-oldalán a Salvamont.
Gálaesten ünnepelte szombat este a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azokat az embereket, akik – hétköznapi hősökként – elkötelezetten és jókedvvel végzett munkájukkal teszik jobb hellyé a várost.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
1 hozzászólás