
A korszerűsítésre váró Fogarasi Sámuel Általános Iskola látványterve
Fotó: • Forrás: Balog Elemér
A tizedik európai uniós pályázata megvalósításába vágott bele a vámosgálfalvi önkormányzat, amely szerződést kötött a kivitelezővel, így hamarosan elkezdődik a Fogarasi Sámuel Általános Iskola teljes felújítása és bővítése.
2022. január 18., 20:122022. január 18., 20:12
A polgármester elmondása szerint minden tanár laptopot és valamennyi tanuló táblagépet kap, amire befejezik az iskola korszerűsítését. Balog Elemér a Székelyhonnak arról is beszélt, hogy a felújított iskolát korszerű eszközökkel szerelik fel,
„Azt szeretném, hogy itt is olyan körülmények között tanuljanak a gyerekek, mint bármely másik városi iskolában, hogy semmiben ne szenvedjenek hiányt, ne érje őket hátrány azért, mert falun járnak iskolába” – fogalmazott az elöljáró.
A községközpont Fő utcáján álló Fogarasi Sámuel Általános Iskola két épülete közül a nagyobbat, a jelenlegi 689 négyzetméternyi alapfelületűt fogják kibővíteni 167 négyzetméterrel – mondta a polgármester, hozzátéve, hogy egy kisebb, 40 négyzetméteres épületben kap helyet a kazánház.
A korszerűsítendő iskolához Balog Elemér nagy reményeket fűz, mint mondta, a megújult óvodában is megnőtt a gyerekek létszáma, akik hosszabbított program szerint járnak, hogy amíg szüleik dolgoznak, addig felügyelet mellett ebédelnek, pihennek és délután mennek haza.
A jól felszerelt iskola is hozzájárulhat majd ahhoz, hogy a családok ne menjenek el a községből, gyerekeiket ne vigyék a városba, hogy otthon érezhessék magukat – véli a polgármester.
A múlt évben történt vadkároknak valamivel több, mint a hatvan százaléka esetében kaptak kártérítést a Hargita megyei károsultak, a közeljövőben viszont várhatóan a fennmaradó hányaduk is pénzéhez jut. Ők többnyire terméskárok megtérítésére várnak.
Csütörtök este megjelent a Hivatalos Közlönyben az alkotmánybíróság február 18-i határozatának indoklása, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Richter-skála szerint 4,5-ös erősségű földrengés történt csütörtökön 19 óra 21 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt a következő napokban kihirdeti az államfő, így Romániának esélye van megkapni a visszatartott uniós helyreállítási források nagy részét.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni csütörtöki orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke tisztázta csütörtökön a G4mediának adott interjújában tett nyilatkozatait, hangsúlyozva, hogy félreértették.
Szigorították a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők csütörtökön a tulajdonosi társulások adminisztrátorainak alkalmazását, remélve, hogy így ki tudják szűrni a törvényszegőket.
A drasztikus áremelkedések miatt a sepsiszentgyörgyi önkormányzat kénytelen volt felbontani a szerződéseket két utcafelújítási projektnél, illetve aktualizálni a költségbecslést. Ez azt jelenti, hogy új közbeszerzést kell kiírni a munkálatokra.
Bocsánatkérésre szólította fel Frunda Csenge marosvásárhelyi tanácsos Bungardean Emilian AUR-os önkormányzati képviselőt, aki azt állította, hogy ő nem tud románul. A felszólított tagadta ezt és azzal hárított: „mind testvérek vagyunk”.
Az alkotmánybíróság csütörtökön közzétette február 18-i határozatának indoklását, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
szóljon hozzá!