
A tervek szerint költséghatékonyabb lesz a csíkszeredai piaccsarnok fűtése. Archív
Fotó: Veres Nándor
Az önkormányzati képviselők pénteki soros ülésén jóváhagyták a csíkszeredai piaccsarnok fűtésrendszerének korszerűsítéséről szóló megvalósíthatósági tanulmányt.
2019. december 20., 16:572019. december 20., 16:57
Mint Graur Adrian piacgondnoktól megtudtuk: meglehetősen költséges volt a távfűtés, lévén, hogy a Stadion utcai kazánháztól fűtötték a többszintes létesítmény városi tulajdonában lévő részét.
Közel 770 négyzetméteres felületre készítettek energetikai tanulmányt, amelyből kiderült, hogy
A rendszert kiszolgáló kazánokat már felszerelték, tavasszal következne a fűtőtestek és vezetékek cseréje. A beruházás becsült értéke 270 ezer lej.
A kormány pénteki ülésén határozott arról, hogy a tartalékalapból összegeket oszt vissza a megyeszékhelyeknek, Csíkszereda ezúttal 20 millió lejt kap. Mint Füleki Zoltán alpolgármester elmondta, ezt az összeget bérköltségekre, szociális költségekre és számlák kifizetésére fordítják.
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
Az országos pirotechnikai ellenőrző akcióhoz csatlakozva a Hargita megyei rendőrség az elmúlt időszakban 1300 kilogrammnyi petárdát és tűzijátékot foglalt le, amelyből 885 kilogrammnyit Borszéken találtak.
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan energiaügyi miniszter közölte: már tavaly szeptembertől tárgyalnak az energiaszolgáltatókkal a gázárplafon kivezetésének módozatairól, hogy 2026. március 31. után se emelkedjenek hirtelen a lakossági gázszámlák.
A rossz időjárásra való tekintettel a hatóságok egy sor ajánlást fogalmaztak meg a lakosság számára.
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) több mint nyolcmillió lejre szabott ki bírságokat az utóbbi egy hónapban végzett országos ellenőrzések nyomán.
Büntetőeljárás indult a salamási rendőrség épületében keletkezett tűz körülményeinek tisztázására. Bár a lángok jelentős kárt tettek a tetőzetben, az archívum és a technikai eszközök épségben maradtak. A rendőrök a községházán kaptak ideiglenesen helyet.
szóljon hozzá!