
Fotó: Csíkcsicsó község Facebook oldala
Aláírták a napokban a tervezési és kivitelezési szerződést, így megújulhat a csíkcsicsói Pillangó óvoda épülete. A munkálatokat várhatóan jövő év elején kezdik el, addigra az óvodai csoportok átköltözhetnek az új óvodaépületbe, amely nemsokára teljesen elkészül.
2023. szeptember 12., 11:032023. szeptember 12., 11:03
Több mint három évtizede közmunkával épült fel Csíkcsicsóban a jelenlegi Pillangó óvoda épülete.
Fotó: Csíkcsicsó község Facebook oldala
Péter Lukácstól, Csíkcsicsó polgármesterétől megtudtuk, hogy a közel 300 négyzetméteres, egy emeletes épületre a napokban aláírták a tervezési és kivitelezési szerződést a munkálatok elvégzésével megbízott céggel. Eredményesen pályáztak ugyanis a környezetvédelmi alaphoz (AFM)
Fotó: Csíkcsicsó község Facebook oldala
A munkálatokat várhatóan jövő év elején kezdik el, amint meglesz a tervezés és az engedélyeztetés, addigra az épületben működő három óvodai csoportot átköltöztetik a község új óvodaépületébe, amely jelenleg már 95 százalékban készen van. Itt a kerítés felépítése, a járda kialakítása, és hasonló kisebb munkák maradtak csak még hátra – tudtuk meg.
A Pillangó óvoda épületének felújítására egyébként 14 hónap áll a kivitelező cég rendelkezésére, miután befejezik akkor az óvodai termek mellett iskolai osztályok is helyet kapnak benne az emeleten, illetve ide tervezik áthelyezni az állatorvosi rendelőt és a községi rendőrséget is a kultúrház épületéből, amely épületnek a felújítását ugyancsak napirendre vette az önkormányzat.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
szóljon hozzá!