
Az eltelt időszakban a legfontosabb az volt, hogy ne kelljen bezárni a művelődési házat
Fotó: Gábos Albin
Statikailag ugyan rendben van a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Háza, de állapota megköveteli a felújítást – erre azonban egyelőre nem lehet pályázni. A helyi önkormányzat tulajdonában lévő ingatlan megvásárlása ügyében egyébként három éve vizsgálódik a DNA.
2018. november 16., 20:122018. november 16., 20:12
Több mint három éve folytat vizsgálatot az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA), a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Háza megvásárlása ügyében, amely 2014 novemberében került a csíkszeredai helyi önkormányzat tulajdonába. A DNA adásvételt érintő vizsgálatát aznap szivárogtatták ki a központi sajtóba, amikor 2015 áprilisában büntetőeljárás indult Csíkszereda polgármestere és alpolgármestere, Ráduly Róbert Kálmán és Szőke Domokos ellen. Akkor a vádhatóságtól származó értesülésekre hivatkozva több olyan gyanúsítás került nyilvánosságra, amelyek kapcsán a DNA vizsgálatokat folytatott. Noha
és a hivatali visszaéléssel, érdekkonfliktussal, illetve okirat-hamisításra való felbujtással megvádolt elöljárók elleni vádiratban sem szerepelnek, néhány esetben tovább nyomozott a hatóság. Tavaly három ügyben szüntették meg a vizsgálatot, egy esetben ez viszont még most is tart. A DNA sajtóosztálya kérdésünkre azt közölte,
a közérdekű információkra vonatkozó 2001. évi 544-es törvény alapján, mivel ez befolyásolhatja a folyamatban levő vizsgálatot, illetve sértheti az érintettek törvényes érdekeit.
A Szakszervezetek Művelődési Háza egyébként csak a köztudatban él ezen a néven, az épület homlokzatán a Művészetek Háza megnevezés szerepel ugyan, de ennek sincs köze a valósághoz.
– tudtuk meg Füleki Zoltántól. Csíkszereda alpolgármestere szerint az eltelt időszakban a legfontosabb az volt, hogy ne kelljen bezárni, és a város tudja biztosítani a működési feltételeket. Ennek érdekében javították fel a fűtésrendszert, végeztek állagmegőrző beavatkozásokat, biztonságossá téve a működtetést, és ennek köszönhető, hogy számos rendezvénynek ad helyet az épület, amely, mint fogalmazott, „tele van élettel”.
Fotó: Gábos Albin
Két éve egy megvalósíthatósági tanulmány elkészítésére adott megbízást a helyi önkormányzat, hogy az ingatlan felújítására pályázhassanak, ebből azonban csak az épület felmérése készült el, a szerződést fel kellett bontani a megbízott cég komolytalansága miatt – tájékoztatott az alpolgármester. Ezért új megbízásra van szükség, hogy a beavatkozás jóváhagyási dokumentációja (DALI) elkészüljön, és ha lesz pályázati lehetőség a felújítási költségek támogatására, ezt vegyék igénybe. Noha a 850 férőhelyes előadóteremmel rendelkező épület
– tette egyértelművé Füleki, aki szerint a nagy felületű ablakok hőháztartásán is kellene javítani. A lépcsők és az épület travertinlapokból készült, beázó burkolata változtatásra szorul, de belül is ráfér a korszerűsítés az 1980-as évek közepén épült ingatlanra. A művelődési házban a szomszédos Nagy István Művészeti Középiskola számára is szeretnének tantermeket biztosítani a hangszeres zeneoktatás céljaira. A két épületet folyosó kötné össze, de itt, a korábbi építési területen épülhet fel iskolai tornaterem, illetve koncertterem is, a költségekre a város a Helyi Fejlesztési Országos Programhoz (PNDL) pályázik támogatásért.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!