Folytatják a felújítási munkálatokat Gyergyószentmiklós több pontján is: két körforgalomban például munkagépekkel dolgoznak. A munkálatok miatt időszakos forgalomkorlátozásokra számíthatnak a közlekedők.
2024. április 11., 16:182024. április 11., 16:18
Forgalomkorlátozásokra, forgalomelterelésre illetve nagyobb torlódásokra kell számítani a napokban a két körforgalomnál
Fotó: Gergely Imre
Folytatják a felújítási munkálatokat Gyergyószentmiklós több pontján is: két körforgalomban például munkagépekkel dolgoznak. A munkálatok miatt időszakos forgalomkorlátozásokra számíthatnak a közlekedők.
2024. április 11., 16:182024. április 11., 16:18
Forgalomkorlátozásokra, forgalomelterelésre illetve nagyobb torlódásokra kell számítani a napokban a két körforgalomnál
Fotó: Gergely Imre
A gyergyószentmiklósi Selyem, Tölgyfa, Kurta és Kőrisfa utcákban immár festett átjárókon kelhetnek át a gyalogosok az út egyik oldaláról a másikra. Amint végigjártuk ezt az útvonalat, azt láthattuk, hogy ezek a zebrák jóval közelebb vannak egymáshoz, mint amilyen távolságra vannak egymástól a Virág negyedben kihelyezett átjáró jelző táblák.
Fotó: Gergely Imre
A hosszanti útburkolati jelzések még nem kerültek rá a felszegi utcák aszfaltjára, a gyergyószentmiklósi önkormányzat Facebook-oldalán megjelent értesítésben felhívják a lakosság figyelmét, hogy
Következik a bicikliutak aszfaltozása a Testvériség út Bucsin negyedi szakaszán, ezért arra kérik az autósokat, hogy az útszéli parkolást ez idő alatt kerüljék, így is segítve a munkálatok zökkenőmentes haladását.
Fotó: Gergely Imre
A Szent István tér melletti útkereszteződésben ottjártunkkor csak a Tűzoltó utca irányából nem lehetett felkanyarodni a Testvériség útra sem a Virág negyed, sem a Bucsin negyed felé. Itt aszfaltozás előkészületeit láttuk.
Fotó: Gergely Imre
Az itt zajló munkálatok kapcsán több kérdést küldtünk a polgármesteri hivatalnak még szerdán, de nem kaptunk tájékoztatást ennek a részleteiről. Így Csergő Tibor polgármester egy korábbi utalása alapján azt feltételezzük, hogy most a Gyilkostó utat kell hosszan felásni, itt folytatódik a víz- és csatornahálózat kiépítése.
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
A fogyatékossággal élő gyermekeknek nyújtott támogatások és az alacsony jövedelmű családok egyes szociális juttatásainak összege 2026 májusától nő; a kedvezményezettek már ebben a hónapban a megemelt összegeket kapják.
A parlament két házának együttes házbizottsága csütörtökön előzetesen jóváhagyta az uniós SAFE program keretében finanszírozott belügyminisztériumi, illetve a hírszerzési tevékenységekhez kapcsolódó beruházások közbeszerzési eljárásainak elindítását.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
szóljon hozzá!