
Fotó: Pinti Attila
Folyamatban van a közbeszerzési eljárás a csíkszeredai városháza külső felújítása érdekében, amelyhez a Országos Helyreállítási Program (PNRR) biztosít jelentős támogatást. A munkálatok jövőben kezdődhetnek el, először a műszaki terveket kell elkészíteni.
2024. szeptember 03., 08:032024. szeptember 03., 08:03
Távolabbról impozáns, közelről kissé ütött-kopott is a csíkszeredai városháza, amely 1887-ben még megyeházának épült,
Fotó: Pinti Attila
Az első világháború előtt kibővített épület később, az egypártrendszer időszakában is a közigazgatást szolgálta, városházi szerepet az új megyeháza elkészülte után kapott.
Fotó: Pinti Attila
A küszöbön álló felújítás terve, amelyre a PNRR több mint 21 millió lejt biztosít, a műemléképület arculatának megőrzésével jelentős, főként energiahatékonyság-növelő beavatkozásokat irányoz elő. Miután tavaly decemberben az önkormányzat elfogadta a beavatkozási munkálatokat jóváhagyó dokumentációt (DALI),
Fotó: Pinti Attila
Mint Bors Béla alpolgármester kérdésünkre elmondta, az ajánlatok benyújtásának határideje szeptember 12., és eddig már 8 vállalkozás érdeklődött a beruházás iránt.
Noha energiahatékonyság-növelésről van szó, az épület homlokzatát műemlék jellege és sajátosságai miatt csak kisebb részben lehet hőszigetelni, főleg a felső részen, viszont az alagsori falak és a födém esetében ez megtörténik.
Fotó: Pinti Attila
Az épületben új villany-, víz- és fűtéshálózat készül, tűzvédelmi rendszert szerelnek fel, biztonsági kamerákat telepítenek, a belső udvart rendezik és
A homlokzatot teljesen helyreállítják és újrafestik – tudtuk meg.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
1 hozzászólás