
A tönkrement medencében beszéltek a strand tartatatlan állapotáról. Hogyan tovább?
Fotó: Iulian Sirbu/Facebook
Több mint tíz éve már, hogy bezárt a segesvári városi strand, amelyet az akkori városvezetés szeretett volna felújíttatni. Ám anyagiak hiányában, illetve mert mindig más tervek kaptak elsőbbséget, a strandfelújítás tolódott. Mára már annyira tönkrement a medence, a vízvezeték hálózat, és a többi berendezés, hogy a felújítás majdnem annyiba kerülne, mint egy teljesen új strand megépítése.
2022. június 15., 20:232022. június 15., 20:23
Ahogy érdeklődésünkre Gál Ernő helyi önkormányzati képviselő elmondta, Segesváron korábban két strand működött. Ahogy a segesváriak nevezték,
A kisebbik működtetését egy magáncég vállalta, ám a nagyobbik karbantartás és felújítás hiányában teljesen használhatatlanná vált az évek során.
Iulian Sirbu polgármester felvetette, hogy most már nem tűr halasztást, megoldást kell találni, hogy újból legyen strandja Segesvárnak, erre viszont pénzalapokat kell találni.
– fogalmazott az elöljáró.
A városnak erre nincs pénze, ezért olyan pályázati lehetőséget keresnek, amelyből hozzáfoghatnak ehhez a tervhez – mondta a Székelyhonnak Gál Ernő. Az önkormányzati képviselő azt is elmondta, hogy a régi strand felújítása szinte annyiba kerül, mint egy új megépítése, ezért két lehetőség közül kell választaniuk:
Mindenképpen új, modern, a mai elvárásoknak megfelelő strandot szeretnének Segesvárnak – hangsúlyozta a képviselő.
A kötelező magánnyugdíjalapban összegyűlt pénz 30 százalékát adják ki egyben, 70 százalékát pedig havi lebontásban. A havonta történő kifizetést a szociális minimálnyugdíjhoz viszonyítják, ami most 1281 lej.
Öt fiatal jelentkezett arra, hogy visszaszerezze a keresztet a Duna jeges vizéből, azonban végül csak hárman ugrottak a folyóba Giurgiuban vízkeresztkor. A románok úgy tartják, hogy aki elsőként éri el a keresztet, egész évben szerencse kíséri.
Több autóban is kárt tett a tetőről lezúduló hó Gyulafehérváron. Az eset kapcsán óvatosságra hívja fel a járműtulajdonosok és gyalogosok figyelmét a helyi önkormányzat.
Eseménydús napokon vannak túl, és azokra is számítanak a Hargita és Maros megyei hegyimentők. Tapasztalataik szerint a balesetek többsége a sí- és szánkópályákon történik, de a hegyekben várható további havazás miatt a túrázóknak is résen kell lenni.
Két felnőttet és négy gyermeket vittek kórházba, miután autójukkal a jeges Beszterce-folyó medrébe zuhantak Dornavátrán.
A csendőrség kedden közölte, hogy hamisak azok a közösségi médiában terjedő képek, amelyeken állítólagos román csendőrök láthatók, amint egy épületben járólapot raknak le.
A közmédia mindenki számára ingyenesen elérhetővé teszi a Nemzeti Sport archív tartalmait – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
A romániai polgárok több mint kétharmada (68 százaléka) támogatná az ukrajnai béke megkötését az Egyesült Államok által szabott feltételek mellett – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásából.
Lezuhant kedden Aradon egy tízemeletes tömbház tetejéről két férfi. A tragédia a Romanilor sugárúton történt.
Meghalt Tarr Béla filmrendező kedden – közölte az MTI-vel Fliegauf Bence rendező a család nevében.
szóljon hozzá!