
Fotó: Maros megyei rendőrség
Tizenöt új rendőrautót kapott csütörtökön a Maros megyei rendőrség. A járműveket a közrendészek, valamint a közlekedési rendőrök fogják használni, városon és vidéken egyaránt.
2020. július 16., 17:162020. július 16., 17:16
2020. július 16., 17:172020. július 16., 17:17
Egy tavalyi országos felmérés szerint Romániában a rendőrség által használt autók több mint fele már nem biztonságos, le kellene cserélni. A Libertatea országos napilap szerint többek között
Emanuela Fărcaș megyei rendőrségi szóvivő most arról számolt be, hogy csütörtökön tizenöt autóval gyarapodott a rendőrség gépkocsiparkja. Az új gépkocsikból kettőt a megyei közlekedésrendészet fog használni, egyet a szállításügyi osztály, a többit pedig szétosztják a városi és vidéki rendőrőrsöknek. A járművek hang- és fényjelzéssel vannak ellátva.
A Maros megyei rendőrség legutóbb 2018-ban kapott tizenhárom rendőrautót.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
Kórházba szállították, de később életét vesztette az a 14 éves fiú, aki elektromos rollerrel közlekedett az országúton Bihar megyében, amikor elgázolta egy autó. Marosszéken éppen a napokban ellenőrizték célzottan az elektromos rollerrel közlekedőket.
Romániából először telepítenek medvéket külföldre, egy franciaországi állatparkba. A négy nagyvadat a zernyesti medverezervátumból viszik át nemzetközi együttműködésben – írta kedden az MTI a rezervátumot működtető egyesület közlése alapján.
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
Katonai drónok közös romániai gyártásában állapodott meg az Oves Enterprise romániai vállalat az Edrone ukrajnai dróngyártóval.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
szóljon hozzá!