
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A csütörtök délutáni, Felsősófalvánál történt hármas balesetben érintett gépkocsivezetők közül egyik sem fogyasztott alkoholt – derül ki a Hargita megyei rendőrségtől kapott adatokból.
2023. október 26., 21:162023. október 26., 21:16
2023. október 26., 21:182023. október 26., 21:18
Mint beszámoltunk róla, csütörtök délután Felsősófalvánál súlyos baleset történt. A Hargita megyei rendőrség a helyszíni vizsgálatok során megállapította: egy Kolozs megyei férfi teherautóval Székelyudvarhely irányából Parajd felé tartott, ám egyelőre ismeretlen okok miatt összeütközött egy személyautóval, amelyet egy Maros megyei, 23 éves fiatal vezetett. Az ütközés következtében az autó átsodródott az ellenkező irányú sávra, ahol nekicsapódott egy másik autónak, amelyet egy 35 éves, máréfalvi férfi vezetett. A balesetben megsérült a két személyautó vezetője, valamint egy 24 és egy 34 éves utas, illetve egy egyéves kiskorú. Mindannyiukat kórházba szállították.

Öt személy, köztük egy gyermek is érintett a Felsősófalvánál történt csütörtök délutáni közúti balesetben. Egy sérült a roncsok közé szorult, őt a parajdi önkéntes tűzoltók mentették ki. A forgalmat egy sávon a rendőrök irányítják.
A Hargita megyei rendőrség ellenőrizte a sofőröket, de egyikük sem fogyasztott alkoholt. A vizsgálatokat folytatják, hogy megállapítsák a baleset pontos okát és körülményeit.
A szakszervezetek a korábbi bértörvény-tervezetet kifogásolva a bérszámfejtés alapjául szolgáló referenciaérték növelését kérték, de helyette egy még kisebbet kaptak. Az érdekvédelmi tömbök közösen utasítják el az új tervezetet. Az idő vészesen fogy.
Közepes erősségű, 4,4-es magnitúdójú földrengés történt kedd hajnalban a Vrancea–Buzău szeizmikus térségben. A földmozgás epicentruma mintegy 57 kilométerre volt Sepsiszentgyörgytől.
Újabb jelentkezési lehetőség nyílik keddtől a 2026-os roncsautóprogramban azoknak, akik korábban lemaradtak. Több mint 93,7 millió lejt osztanak újra, a támogatás járműtípustól függően 10 és 18,5 ezer lej között alakul.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!