
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Szombat délutánig tíz tarlótűzhöz riasztották a Maros megyei tűzoltóság egységeit. Személyi sérülés nem történt, ám gazdasági épület is égett, egy erdő szélét is érintette a tűz, illetve szénabálák is megsemmisültek a tovaterjedő lángok miatt.
2022. március 19., 17:032022. március 19., 17:03
2022. március 19., 19:122022. március 19., 19:12
Szombat délelőtt Sóváradon gyulladt ki a száraz aljnövényzet, amelyet a szovátai tűzoltók oltottak el. A Maros megyei tűzoltóság sajtószóvivőjének beszámolója szerint több tűzfészek is volt, a szovátaiak és sóváradiak mellett Makfalváról is érkezett segítség, míg végül eloltották a tüzet, amely 30 hektáron pusztított.
Ugyancsak a délelőtti órákban Szászrégenbe a George Coșbuc utcába riasztották a tűzoltókat, ahol 200 négyzetméter területen égett a száraz növényzet, majd valamivel később a Dr. Kiss Zoltán utcából kérték a tűzoltók segítségét a gyorsan terjedő tarlótűz megfékezésére.
Lövéren, ahol az erdő széle is lángra kapott egy tarlótűz miatt, a szászrégeni és marosfelfalui hivatásos és önkéntes tűzoltók szálltak, ugyanakkor Alsóidecsen is hasonló esethez riasztották a tűzoltókat.
Marosvásárhelyen a Băneasa utcában 500 négyzetméteren égett le a száraz aljnövényzet, a marosvásárhelyi tűzoltók fékezték meg a lángok tovaterjedését. Szásznádason az úttest közelében 200 négyzetméteren lángolt a száraz növényzet, ezt a segesvári hivatásos tűzoltók oltották el.
Felsőköhérre délután két órakor riasztották a tűzoltókat. Egy gazdasági melléképület is kigyulladt a tarlótűz gyors terjedésének következtében. A nyárádremetei önkéntesek és a szászrégeni hivatásos tűzoltók siettek a helyszínre.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A Gernyeszeg községhez tartozó Marosjárán szénabálák kaptak lángra. Mintegy hatvan bála égett el és a tűzoltók közlése szerint fennáll a veszély, hogy további 50 semmisül meg, ha nem sikerül időben megfékezni a tüzet.
Udvarfalvára is tarlótűzhöz riasztották a marosvásárhelyi tűzoltókat, de a helyiek hamar eloltották, még mielőtt a hivatásos egységek a helyszínre értek volna.
Az előző napokban is számos tűzeset történt a megyében. Pénteken kilenc tűzesethez riasztották a Maros megyei tűzoltókat. Marosszentannán, Székelyvéckén, Csíkfalván, a Mezőszentpéterhez tartozó Meződombon, Marosoroszfalun, Szovátán két és Alsóidecsen is két esethez.
Az Európai Unió Bíróságához fordult a nemzeti régiókat érintő polgári kezdeményezés ügyében Izsák Balázs, és keresetében az Európai Bizottság elutasító döntésének az érvénytelenítését kéri – közölte a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) sajtóirodája.
Érdemes óvatosan közlekedni Csík- és Gyergyószéken, hiszen néhol ötven méteresnél is kisebb a látótávolság a köd miatt – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Minden szükséges engedéllyel és jóváhagyással rendelkező egységben végezték a mélyaltatást annál a fogászatnál, ahol csütörtökön meghalt egy 2 éves kislány – közölték szombaton a magánrendelő képviselői.
Egy magán-mentőszolgálat járművével ütközött egy személyautó szombaton Temes megyében, Temesremete és Őszény között. Három sérült kórházba került, egyikük később életét vesztette.
Nyolcadik alkalommal rendezték meg a megyei szintű Megérett, megérett a fekete szőlő című szüreti hagyományőrző gyerekversenyt a marosvásárhelyi 6-os számú napköziotthon szervezésében, ahol őszi hagyományokat elevenített fel Maros megye 55 óvodása.
A bukaresti fogorvosi kamara vezetőtestülete pénteken úgy döntött, hogy fegyelmi kivizsgálást indít a fővárosi fogászati klinikán csütörtök este fogászati beavatkozás közben elhunyt kétéves kislány ügyében.
A mezőn gyulladt ki egy kombájn pénteken délután a Maros megyei Küküllősárd közelében, az eset során jelentős anyagi kár keletkezett – közli a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület.
Két esetkocsival szálltak ki a tűzoltók pénteken este Szászrégenben egy kigyúlt faanyag-szárítóhoz.
Hiányos tollazattal került a marosvásárhelyi Milvus Csoport rehabilitációs központjába egy kis tengelic, két hónapra van szüksége, amíg felépül. A madarat ragasztócsapdával fogták be.
Székelykeresztúri cégeknél vizsgálódtak a rendőrök és erdészek, jelentős pénzbírságot róttak ki és faanyagot is elkoboztak.
szóljon hozzá!