
Fotó: Barabás Ákos
A vártnál nagyobb beavatkozásra volt szükség az Orbán Balázs utcában besüllyedt aknafedő kijavítására, ezért csütörtök estig csak az utca egyik sávján lehet közlekedni.
2019. augusztus 15., 16:322019. augusztus 15., 16:32
2019. augusztus 15., 17:312019. augusztus 15., 17:31
Az Orbán Balázs utcában, a Nicolae Bălcescu és Wesselényi Miklós utcák kereszteződésétől a Szejke fele vezetőn szakaszon repedt be az útburkolat egy aknafedő körül, majd rövidesen a teljes aknafedő mintegy arasznyira besüllyedt.

Besüllyedt a székelyudvarhelyi Orbán Balázs utcában, az útfelületen egy aknatető – jelezték többen is a Facebookon, hozzátéve, hogy a kátyú rendkívül veszélyes, főként éjszaka.
Az utca fél sávját ezért elzárták a forgalom elől, a helyszínt a helyi rendőrség is biztosította. A tervek szerint csütörtökön estig befejeződik a munka, a korlátozást pedig péntektől már feloldják.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Felsőboldogfalva lakóit vasárnap délután. Az egyik helyi lakos autóból le is fotózta a településre betévedő nagyvadat.
Romániának egy állandó energetikai és logisztikai válságkezelő központra, egy országos energiabiztonsági diszpécserszolgáltra lenne szüksége, nem eseti válságülésekre, hogy ne érje felkészületlenül egy esetleges „olajvihar” – véli az AEI elnöke.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a szavazatok 34 százalékával nyerne, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat; a Szociáldemokrata Párt (PSD) támogatottsága 23, a Nemzeti Liberális Párté (PNL) 21 százalékos.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
1 hozzászólás