
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A választások előtti utolsó tanácsülését tartotta pénteken Gyergyószentmiklós képviselő-testülete. Az itt történt költségvetés-módosítással biztosították az év hátralevő részére az intézmények zavartalan működését, és új nagy városfejlesztési beruházások előkészítéséről is döntöttek.
2020. szeptember 25., 17:412020. szeptember 25., 17:41
500 ezer lejt kapott Gyergyószentmiklós a kormánytól az ÁFA-bevételekből származó visszaosztás során. Ebből a város intézményeinek működési költségeit tudják fedezni az év hátrelévő részében. Amint Nagy Zoltán polgármester az ülésen közölte: az összegből minden intézmény szükségletére jut, szinte maradéktalanul teljesíteni tudják a kéréseket, az apróbb további igényeket pedig a következő hónapokban rendezik.
Egy másik, 400 ezer lejes finanszírozást is befoglalhattak a költségvetésbe, amelyet különböző maghatározott tevékenységekre lehet fordítani. Amint a polgármester ismertette, ezek közül kiemelkedik a Kós Károly iskolának járó 300 ezer lejes összeg. A most induló országos program részeként ebből fedezik majd a tanintézménybe járó gyerekek napi meleg ebédjét.
A polgármester bejelentette azt is, hogy egy olyan fejlesztés első lépései történtek meg, amelyek a három tömbháznegyed környezetének rendezését alapozza meg. Mint jelezte, szeptember 21-én értesítette a várost a Központi Fejlesztési Régió, hogy aláírták azt a megállapodást, amely révén
Az ehhez szükséges tervek költségeit 98 százalékban finanszírozza a fejlesztési régió. Az új uniós pályázati kiírásig kell elkészülnie a terveknek, hogy amint a pályázati lehetőség megnyílik, finanszírozást nyerhessenek a kivitelezésre is.
Egy másik fejlesztés esetében már nem tervekről, hanem kivitelezésről esett szó a tanácsülésen. A testület a Székelyföldi Labdarúgó Akadémiának adott át egy, az épülő uszoda melletti területet, ahol egy szabványméretű, műfüves, éjszakai világítással és lelátókkal is ellátott labdarúgópálya épül. Ez már ebben az évben elkészülhet.
Az OMV Petrom-hálózat kedden ismét drágított, így szerdától az összes romániai töltőállomáson emelkedett az üzemanyagok ára.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán három sárga jelzésű riasztást adott ki kánikula, erősödő szél és zivatarok miatt, amelyek az ország több régiójában érvényesek a nap folyamán.
Súlyos állapotban van a Brassó belvárosában kedd este történt gázolás egyik áldozata, a Brassó megyei sürgősségi klinikai kórház intenzív osztályán ápolják.
Öt ember meghalt kedden éjszaka egy Dâmbovița megyében bekövetkezett közúti baleset következtében: egy 20 éves, jogosítvány nélkül vezető fiatalember elütött három gyalogost, majd felborult az autóval – tájékoztatott szerdán a megyei rendőrség.
A júniusi 10,42 százalékról júliusban 8,16 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idei nyári szezonban már ötödször támadt fürdőzőkre egy álcserepesteknős a horvátországi Kastelai-öbölben, Split közelében – közölte a Jutarnji List című zágrábi napilap az internetes oldalán.
Megsemmisített Románia két vízben sodródó, pilóta nélküli repülő szerkezetet a Fekete-tenger Romániához tartozó exkluzív gazdasági övezetében, a Neptun Deep gázmező közelében – közölte kedden Radu Miruţă ügyvivő védelmi miniszter.
A betegszabadságok 85 százalékát a magánszektorban dolgozók számára írták fel, de ez nem jelenti azt, hogy az állami szférában dolgozók sokkal ritkábban betegednek meg. Az viszont valós különbség, hogy a közszférában hosszabbak a betegszabadságok.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!