
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Az évszaknak megfelelő hőmérsékletre számíthatunk a következő két hétben, szombatig többfelé várható eső – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) április 22-e és május 5-e közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2019. április 22., 20:172019. április 22., 20:17
Erdélyben hétfőn és kedden hűvösebb lesz, mint ilyenkor általában, legfeljebb 13 Celsius-fokig kúszik a hőmérők higanyszála, 26-áig azonban fokozatos felmelegedés várható, 23 fokos nappali átlagos csúcshőmérséklettel – írta az Agerpres hírügynökség.
27-én és 28-án aztán enyhe lehűlés következik, legtöbb 19 fok lesz nappal, majd ismét felmelegszik az idő, 30-án 22 fokos átlagos csúcshőmérséklettel kell számolni.
Kedden és szombaton kiterjedt területeken lehet jelentős mennyiségű csapadékra számítani.
A Bánságban, Máramarosban és a Körösök vidékén hasonlóan alakul az időjárás az előttünk álló két hétben: hétfőn és kedden 13-16 fokig hűl a levegő nappal, aztán 24-étől itt is felmelegedés várható, pénteken az ilyenkor megszokottnál melegebb lesz, 25-26 Celsius-fokos nappali átlagos csúcshőmérséklettel kell számolni. Ez követően ismét enyhe lehűlés várható, 19 és 22 fok közötti nappali csúcsértékekkel. Az éjszakai hőmérséklet a hétfői 4-6 fokról 10-11 fokig emelkedik a hét végéig, majd 7-10 fokig csökken. Jelentősebb mennyiségű csapadékra kedden és szombaton délután és este van kilátás – derül még ki az ANM előrejelzéséből.
A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon – jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.
A párt gyenge teljesítménye miatt az országgyűlési választáson, lemondott a Demokratikus Koalíció elnöke, Dobrev Klára.
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
A választási eredmények több mint ötven százalékos feldolgozottsága azt mutatja, hogy a Tisza nyerte a magyarországi országgyűlési választást.
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás - mondta a köztársasági elnök vasárnap este, miután tájékoztatást kapott a Nemzeti Választási Irodától (NVI).
Helyi idő szerint vasárnap este hét órakor (nálunk nyolckor) hivatalosan befejeződött a szavazás a Magyarország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson.
Címlapon hozzák a 2026-os magyar országgyűlési választással kapcsolatos információkat a vezető román hírportálok.
szóljon hozzá!