
Így néz ki most az utca
Fotó: Tuchiluș Alex
A Kovászna megyei Közüzemek Rt-nek pár nappal az előre bejelentett határidő előtt sikerült befejeznie a sepsiszentgyörgyi Arany János utcai munkálatokat. Az ott élők most már fellélegezhetnek.
2024. december 11., 18:432024. december 11., 18:43
Október közepén írtunk arról, hogy a sepsiszentgyörgyi Arany János utcában teljes körű felújítás zajlik, emiatt gyakorlatilag blokád alá került. A Közművek Rt.-nél akkor úgy látták, hogy akár év végéig is elhúzódhatnak a munkálatok, ám az ott élők fellélegezhetnek, hiszen már most sikerült pontot tenni a végére.
Ez viszont nemcsak az ottlakók számára fontos, hanem egy komolyabb átalakítást készít elő: az Olt utcai vízvezetéket szeretnék összekötni az 1918. december 1. utcai vízvezetékkel. „Így egy nagyobb zónát tudunk javítás esetén is ellátni vízzel, illetve jobb lesz a hozam és a nyomás a környéken” – magyarázta Kozsokár Attila vezérigazgató.
Október közepén még javában dolgoztak
Fotó: Tuchiluș Alex
Mint mondta, ezt főként a felsőbb emeleten lakók vehetik majd észre. Emellett a hálózatot nem vonal-, hanem gyűrűszerűen alakítják ki, vagyis ha meghibásodás keletkezik valahol, akkor csak az adott helyszínen kell elzárni a vizet.
– nyomatékosította a munkálat célját.
Bács Benke Eszter műszaki igazgató arról tájékoztatott, hogy a korábbi, 40 mm átmérőjű vízvezetéket jóval vastagabbra, 110 milliméteresre cserélték, ezenkívül mindegyik fogyasztót új csatlakozással láttak el, valamint egy okos hozammérőt is felszereltek, amely lehetővé teszi a környék vízellátásának precízebb követését, az esetlegesen előforduló gondok könnyebb azonosítását.
A munkálatok során az utca minden vízóráját digitálisra cserélték, ezeket a későbbiekben majd távolról is le lehet olvasni.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
A Moody's elismerte azokat a fontos lépéseket, amelyeket Románia az elmúlt évben a költségvetési egyensúly megteremtése és a kiadások visszafogása érdekében tett – közölte a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Légköri instabilitásra, megerősödő szélre, viharokra és jelentős mennyiségű csapadékot hozó záporokra vonatkozó, sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetés a székelyföldi megyéket is érinti.
Jelenleg 14 megye 133 településén korlátozzák a vezetékes vízellátást a rendelkezésre álló vízkészletek csökkenése miatt – derül ki a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) péntek este közölt adataiból.
Csatlakozva az országos szintű energiatakarékossági mozgalomhoz – amelyre az energiaügyi minisztérium kérte fel a lakosságot és a nagyfogyasztókat –, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat is visszafogja energiafogyasztását.
szóljon hozzá!