
Ott jártunkkor az utca egyik végén lehetetlen volt behajtani
Fotó: Tuchiluș Alex
A sepsiszentgyörgyi Arany János utcában az év végére várhatóan a vízvezeték- és csatornahálózatot érintő összes munkálatot sikerül lezárni. Most azonban az utca egyik felén meglehetősen nehézkes a közlekedés.
2024. október 17., 09:002024. október 17., 09:00
Az Arany János utcában teljes körű felújítás zajlik: az ivóvíz- és szennyvízvezetékeket, valamint ezek csatlakozásait cserélik, valamint az esővízcsatorna cseréjén is dolgoznak.
A munkálatok befejezésének pontos idejét az időjárás alakulása befolyásolja, hiszen a csövek hegesztése nagyban függ a kinti hőmérséklettől, de a földmunkákat is érintik a meteorológiai körülmények.
Az utóbbival kapcsolatban Butyka Elemér, a Közüzemek Rt. műszaki igazgatója elmondta, az utca elején korábban többször adódott gond az esővíz miatt, amit figyelembe is vettek. „Most ezt is orvosoljuk, három további pontra telepítünk rácsot, hogy az esővíz elfolyhasson” – közölte.
Az utcában teljes körű felújítás zajlik
Fotó: Tuchiluș Alex
A megfelelő esővíz-elvezetés azonban nem csak a lefolyók számán múlik, hiszen az elmúlt évek során többször is bebizonyosodott, hogy
Butyka Elemér szerint a munkálatok során igyekeznek a zsákutcában lakók életét a legkisebb mértékben befolyásolni.
Az év végéiig remélhetőleg elkészülnek a munkálatokkal
Fotó: Tuchiluș Alex
Itt elsősorban az utcába történő behajtás lehetetlenült el, mert éppen ott zajlik a munka, hiszen az utcai vízvezetéket az 1918. december 1. utcai vezeték látja el. Ez 1,2 méter mélyen található, alatta – 1,8–2 méter mélyen – halad el a szennyvízvezeték, legfelülre pedig majd az esővizes vezeték kerül nagyjából egy méterrel a felszín alatt.
A keddi kormányülés utáni sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan kijelentette, hogy a koalícióban politikai megállapodás született a reformok folytatásáról 2026-ban.
Az Európai Bizottság több mint 586 millió eurót utalt át Romániának a 2021-2027-es Közlekedési Program keretében a Kohéziós Alap és az Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) forrásaiból – jelentette be kedden Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Egy alsóidecsi lakóház gyulladt ki kedden délután, a szászrégeni tűzoltóság vonult a helyszínre oltani.
Műanyagcsomagolás okozta egy fehér tigriskölyök halálát a dél-romániai Craiova állatkertjében. A csomagolást a látogatók dobták be az állatok ketrecébe – számolt be kedden a News.ro.
Bankkölcsönt vesz fel a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azért, hogy fedezni tudja a Tamási Áron Színház korszerűsítési munkálatait. A helyi tanács soron kívüli ülésen napirendre került a Mikes Kelemen Elméleti Líceum bentlakásának felújítása is.
Ilie Bolojan miniszterelnök és holland hivatali partnere, Dick Schoof kedden meglátogatta az aranyosgyéresi légitámaszpontot, ahol a küldetéseikről és szolgálati körülményeikről tárgyaltak a katonákkal.
Tekintettel a télies időjárásra, a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU) kedden több biztonsági intézkedés betartását tanácsolta a Facebook-oldalán a szélsőséges időjárási körülmények között utazó személyeknek.
Soron kívüli ülésen döntött a jövő évi adókról és illetékekről a sepsiszentgyörgyi tanács kedden. A döntés utáni tájékoztatón a város polgármestere próbálta tompítani a drasztikus adóemelés súlyát – ám attól még a szentgyörgyiek is sokat fognak fizetni.
A 2026-os hiánycél csak szigorúbb költségvetési fegyelemmel és az adóbeszedés hatékonyságának növelésével érhető el – figyelmeztet kedden közzétett elemzésében a PwC Románia.
Az év első 11 hónapjában 492 tűzeset történt a Romsilva erdőgazdálkodási vállalat által kezelt állami erdőkben, a vállalat keddi közleménye szerint a tüzek okozta kár 2,7 millió lejre tehető.
szóljon hozzá!