
Fotó: Haáz Vince
Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármester a hivatalos határidő lejárta előtt csütörtökön megfellebbezte az ügyében kedden hozott, a hatósági felügyelet elrendeléséről szóló döntést.
2024. december 12., 16:392024. december 12., 16:39
2024. december 12., 16:532024. december 12., 16:53
Mint beszámoltunk róla, a korrupcióellenes hatóság hétfőn tanúként behívta Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármestert a székházába, ahol kiderült, hogy már vádlottként tartják nyilván és 24 órára őrizetbe vették. Az DNA kérte, hogy városvezetőt és azt az üzletembert, akit a polgármester megvesztegetésével gyanúsítanak harminc napra helyezzék előzetes letartóztatásba. A Maros Megyei Törvényszék azonban kedden mindkettőjüket hatósági felügyelet alá helyezte hatvan napra.
Fotó: Haáz Vince
A törvényszék honlapja szerint a döntés ellen szerdán fellebbezett az üzletember, és december 12-én, csütörtökön, a hivatalos határidő lejára előtt Soós Zoltán is. A honlapon egyelőre nincs feltüntetve, hogy mikor tárgyalják a fellebbezéseket.
A DNA keddi közleménye szerint Soós Zoltán 2021-2024 között 1 millió lej értékben fogadott el műtárgyakat egy üzletembertől cserében azért, hogy a városháza közbeszerzési szerződéseket kössön az illető cégével és időben fizessen.
A DNA szerint az ügyben szintén gyanúsítottként szereplő, meg nem nevezett üzletember cégével közterek és a csatornarendszer karbantartására, illetve infrastrukturális beruházások kivitelezésére kötött szerződést a városháza.
Az ügyészség szerint 2022. november 25-én Soós Zoltán egy általa ellenőrzött egyesületen keresztül további 30 ezer lej értékű, szponzori szerződés formájában kifizetett vesztegetést fogadott el az üzletember egyik vállalkozásától, annak ellentételezéseként, hogy a polgármesteri hivatal kilenc alkalommal együttesen 275 355 lej értékű beszerzési szerződést kötött az illető céggel.
A DNA Soós Zoltánt hétfőn 24 órás őrizetbe vette és 30 napos előzetes letartóztatást indítványozott, de a törvényszék csak hatósági felügyeletet rendelt el, megszabva, hogy a – bilincsben előállított – gyanúsítottnak engedélyt kell kérnie, ha el akarja hagyni az országot, és azt is be kell jelentenie, ha lakcímet változtat.
Az elöljáró Facebook-bejegyzésben ártatlanságát hangoztatta, és tudatta, hogy továbbra is szabadon folytathatja polgármesteri munkáját.
Szerdán online formában elkezdődtek a magyar-ukrán szakértői egyeztetések, ami fontos lépés a kapcsolatok újraépítésében – közölte Orbán Anita külügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében.
Eddig főleg azt nézték a második, negyedik és hatodik osztályosok szintfelmérő tesztjein, hogy tudja-e a gyerek a tananyagot. Idéntől azt is vizsgálnák, tudja-e használni azt a való életben. Az osztálytermi valóság azonban ennél jóval árnyaltabb.
Nicușor Dan államfő csütörtökre a Cotroceni-palotába hívta egyeztetésre az ország gazdasági és politikai helyzetéről az Egységben Romániáért parlamenti frakció, a BÉKE – Románia az első parlamenti frakció és a függetlenek képviselőit.
Kelemen Hunor szövetségi elnök kedd este ismét leszögezte, hogy az RMDSZ nem venne részt egy kisebbségi kormányban a Szociáldemokrata Párt (PSD) oldalán.
A kormánytöbbség kialakításához a pártoknak előbb-utóbb rugalmasabbá kell tenniük az álláspontjukat, mert a cotroceni-i konzultációk első fordulója után nem körvonalazódott megoldás – jelentette ki kedd este az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
szóljon hozzá!