
Egyelőre még nem kell fűteni, hiszen kedvez az időjárás
Fotó: Gergely Imre
A nyár folyamán elvégezték a szükséges javításokat a rendszeren, és bővült is a távhőhálózat Gyergyószentmiklóson. A fűtés elkezdésére készen állnak, de az időjárás-előrejelzés szerint erre a következő két hétben még nem kell számítani.
2023. szeptember 28., 13:432023. szeptember 28., 13:43
Mindhárom faőrleménnyel működő kazán üzemképes, és jelenleg decemberig elégséges fűtőanyaggal rendelkeznek, de szerződést kötöttek az egyik gázszolgáltatóval is, ha szükség lesz, gázzal is rá tudjanak segíteni a fűtésre. Készen áll az új fűtésidény elkezdésére a gyergyószentmiklósi HVCSK közműszolgáltató távhőrészlege – közölte érdeklődésünkre Angi Zoltán igazgató.
A nyári karbantartási, javítási munkálatok (kazánok, egyéb eszközök, gépek javítása és hasonlók) mellett az elmúlt hónapokban hálózatbővítés is zajlott. Az önkormányzat projektje révén (amelynek kivitelezését a HVCSK felügyelte)
és emellett az a terv, hogy hamarosan rácsatlakoztatják a Fogarasy-iskola udvarán működő óvodát is a távhőhálózatra. Ott eddig csempekályhákkal fűtöttek, ami nemigazán volt korszerű megoldás.
Még az idei évben megtörténik a Forradalom negyedi tömbházaknál a régi hőcserélő modulok újakra cserélése, ami várhatóan egy-két napos szolgáltatásmegszakítással fog járni az illető tömbházakban.
Amint Angi elmondta, a SACET II program további folytatása a következő évben lesz esedékes, amely során eljut a távhővezeték a Városháza épületéig és a régi moziig. Ekkor a Vaskertes iskolát is szeretnék bekapcsolni a hálózatba. Emellett a Márton Áron utcán a Szent Miklós-plébániáig bővítenék a rendszert. Az új vonal mentén már több magánszemély is jelezte rácsatlakozási szándékát.
Szintén a jövő évben valósulhat meg a kórház bekapcsolása is a rendszerbe.
A gázszolgáltató pert nyert ezzel kapcsolatban a cég ellen, és meg kell találniuk a megoldást a számla kifizetésére – mutatott rá Angi Zoltán.
Hozzátette, készítettek egy friss kimutatást, miszerint
a korábbi cégvezetés idején a 2021–2022-es idényben 13 millió lejes költséggel állította elő a cég a szolgáltatáshoz szükséges hőmennyiséget (60 százalékban gázt, 40 százalékban faőrleményt használva),
míg a legutóbbi, 2022–2023-as idényben szinte ugyanakkora hőmennyiséget 7 millióból biztosítottak, 99,8 százalékban faőrleményt használva.
Az új fűtésszezonban egyébként várhatóan csökken majd a lakossági fogyasztás, hiszen az újonnan hőszigetelt tömbházaknál kevesebb fűtésre lesz szükség, mint ami korábban volt – jegyezte még meg Angi.
Most hétvégén már október, de a fűtésszolgáltatás elindítása még nem esedékes. Ez akkor jön el a törvényeknek megfelelően, amikor három egymást követő napon este tíz és reggel hat óra között az átlaghőmérséklet 10 fok alá esik. Az előrejelzések szerint a következő két hétben ez még nem valószínű.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!