Hirdetés
Hirdetés

Kampányszagú rendezvényre hívta a sajtót, vitává fajult az esemény

•  Fotó: Gergely Imre

Fotó: Gergely Imre

Előválasztási kampányeseményre készült Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere, ám végül egy rögtönzött köztéri vita alakult ki, mivel egy helyi vállalkozó is megosztotta meglátásait a polgármester terveivel kapcsolatban.

Gergely Imre

2024. március 26., 18:062024. március 26., 18:06

A Gyilkos-tó partjára, a csónakházhoz hívott össze sajtótájékoztatót kedden Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere, aki egyúttal előválasztási kampányban is érdekelt, ugyanis három jelölt között fog eldőlni, hogy az RMDSZ kit fog indítani polgármester-jeöltként a júniusi helyhatósági választásokon.

Hirdetés

A gyilkostói helyszínre érkezve azt láthatták az újságírók, hogy a tóparti sétány egy részére térkő burkolat került, az odavezető útszakaszon pedig ugyanez van előkészítve.

A helyszínen a polgármester két projektet ismertetett:

az egyik (amelynél a térkövezést már elkezdték) egy másfél millió lejes munkálat, és a Monturist Kft. a megrendelője.

•  Fotó: Gergely Imre Galéria

Fotó: Gergely Imre

Ez a tó közelében lévő sétányok, zöldövezetek felújításáról szól, és idén 350 ezer lejt költenek rá. A munkálat több fázisban zajlik a tervek szerint, az elsőt a turisztikai szezon kezdetéig végeznék el, és majd ősszel folytatnák.

A másik beruházás jóval nagyobb, 19 millió lej az értéke és a gyilkostói víz- és csatornahálózat modernizálásáról, bővítéséről szól.

•  Fotó: Gergely Imre Galéria

Fotó: Gergely Imre

Erre még 2020-ban, tehát

még a korábbi választási ciklusban nyert 11 millió lejes finanszírozást Gyergyószentmiklós önkormányzata a kormánytól, de nem valósult meg belőle semmi.

A polgármester ezért azt a céget okolja, amely a kivitelezésre akkoriban lefolytatott közbeszerzés nyertese volt, de amely már az ő mandátumában nem végzett semmilyen munkát itt.

•  Fotó: Gergely Imre Galéria

Fotó: Gergely Imre

Mostanra frissítették a terveket, és elkészült a tenderfüzet, áprilisban kiírják az új közbeszerzést. Mivel időközben beszereztek egy mobil-víztisztítóberendezést, ennek felépítésére már nem lesz szükség. Kutakat kell fúrni, szennyvíztisztító-állomást, vízbefogó medencéket kell építeni és csatlakoztatni hozzá a már jóval korábban lefektetett hálózatot.

A polgármester elmondása szerint 3-4 hónapos munkálatról van szó, és az a terv, hogy őszre mind az ivóvíz-, mind a csatornahálózat működni fog.

•  Fotó: Gergely Imre Galéria

Fotó: Gergely Imre

„Nem éppen úgy van az polgármester úr!”

A sajtótájékoztatón elhangzottakat egy ideig csendben figyelte Kémenes Lóránt, aki több vállalkozást is működtet Gyilkostón. Aztán többször is közbeszólt, illetve közbekérdezett a polgármester által felhozott témákkal kapcsolatban.

Végül személyeskedésektől sem mentes vita alakult ki a tó partján.

Később Kémenes maga is kifejtette a saját és az általa képviselt gyilkostói vállalkozók álláspontját.

•  Fotó: Gergely Imre Galéria

Fotó: Gergely Imre

Amint fogalmazott, az elmúlt négy évben

semmilyen fejlesztést nem végzett a Monturist azokon az önkormányzati tulajdonú területeken, amelyek az adminisztrációjában vannak.

Ami most elindult, csak porhintés – állította, hozzátéve, a munkálatot a cég önerőből végzi, és ennek oka az, hogy a város nem is fejleszthet itt semmit mindaddig, míg a cég kezelésében vannak a gyilkostói területei.

Idén is lett volna egy olyan pályázati kiírás, amire támogatást nyerhetett volna Gyergyószentmiklós, de nem pályázhat, mert a területet a Monturist adminisztrálja, a cég pedig szintén nem pályázhat ilyen finanszírozásokra

– magyarázta.

•  Fotó: Gergely Imre Galéria

Fotó: Gergely Imre

„Most jut pénz erre, hiszen az illegálisan folytatott kereskedelmi tevékenységekből, területek törvénytelen bérbeadásából van ehhez jövedelme” – mondta Kémenes. A vállalkozó hozzátette, hogy

a Monturist olyan területeken épített kereskedelemre használt bódékat, ahová semmilyen formában nem szabadott volna a hatályos előírások szerint.

Éppen ott, ahol a térkövezett sétány is megépült – húzta alá.

•  Fotó: Gergely Imre Galéria

Fotó: Gergely Imre

A közművesítési projekttel kapcsolatban pedig felvetette, hogy ez már négy éve finanszírozást nyert, Nagy Zoltán akkori polgármester idején.

Idézet
Négy év alatt most ott tartunk, hogy ugyanerre most írnak ki új közbeszerzést. Négy év alatt mostanra jutottak oda, hogy amit már csak el kellett volna végezni, azt elindítsák. Ezalatt pedig az itt élők, az itt működő vállalkozások folyamatosan ivóvízellátási problémákkal küszködnek. A víztisztító-állomást ugyan beszerelték, de nyáron, turistaszezonban napi 5-6 alkalommal elakad a szolgáltatás, mert a tóból nem jut elég víz hozzá. Télen pedig teljesen elfagy a tóparti egységekhez tartó vezeték, ugyanis ezt minden szigetelés nélkül, a föld felszínén fektették le”

– mutatott rá Kémenes Lóránt, aki meg is mutatta ezeket a vezetékeket.

A Székelyhon kérdésére válaszolva Csergő Tibor megerősítette az értesülésünket, hogy ugyan 2022 augusztusától működik a víztisztító berendezés, de azóta sem számláztak a gyilkostói fogyasztóknak a szolgáltatásért. Ez jelentős költségeket, veszteséget jelent a gyergyószentmiklósi közműszolgáltató HVCSK-nak, bevétele ugyanis nem származik belőle.

Hirdetés
3 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 05., vasárnap

Vasárnap a legveszélyesebb nap: fokozott rendőri ellenőrzések a 15-ös országúton

A közlekedésbiztonság növelése érdekében a mai napon összehangolt közúti ellenőrzést tartanak a 15-ös országúton. A Kolozs, Maros, Hargita, Neamț és Bákó megyei rendőrök közösen ellenőrzik a teljes útszakaszt.

Vasárnap a legveszélyesebb nap: fokozott rendőri ellenőrzések a 15-ös országúton
Hirdetés
2026. július 05., vasárnap

Salvamont-összesítés: két haláleset is történt szombaton a hegyekben

Az elmúlt 24 órában 15 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 17 személynek nyújtottak segítséget; két személy életét már nem tudták megmenteni – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.

Salvamont-összesítés: két haláleset is történt szombaton a hegyekben
2026. július 05., vasárnap

Az ankarai NATO-csúcsra utazik kedden Nicușor Dan

Nicușor Dan államfő július 7-én és 8-án részt vesz az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) állam- és kormányfőinek ankarai csúcstalálkozóján – közölte szombaton az elnöki hivatal.

Az ankarai NATO-csúcsra utazik kedden Nicușor Dan
2026. július 05., vasárnap

Ittasan és jogosítvány nélkül vezetett egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal

Büntetőeljárás indult egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal ellen, akit ittas vezetésen értek tetten, ráadásul jogosítvánnyal sem rendelkezett.

Ittasan és jogosítvány nélkül vezetett egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal
Hirdetés
2026. július 05., vasárnap

Alkoholos befolyásoltság alatt vezetetett, lebukott

Büntetőeljárás indult egy 21 éves csíkmadarasi nő ellen, akit ittas vezetésen értek tetten a Hargita megyei rendőrök.

Alkoholos befolyásoltság alatt vezetetett, lebukott
2026. július 05., vasárnap

Ittasan ütközött fának és felborult autójával egy sofőr Gyergyóalfalu közelében

Egy 56 éves Neamț megyei férfi vezette azt az autót, amely szombaton hajnalban borult fel a 13B jelzésű országúton, Gyergyóalfalu közelében. Mint kiderült, alkoholt fogyasztott mielőtt a kormány mögé ült.

Ittasan ütközött fának és felborult autójával egy sofőr Gyergyóalfalu közelében
2026. július 05., vasárnap

A politikus szerint Románia nettó nyertese az Európai Uniónak

Románia a nettó kedvezményezett tagállamok közé tartozik az Európai Unióban: miközben mintegy 30 milliárd euróval járult hozzá a közös költségvetéshez, az EU-s alapokból több mint 100 milliárd euró támogatást hívott le.

A politikus szerint Románia nettó nyertese az Európai Uniónak
Hirdetés
2026. július 04., szombat

Az ablakból dobálták ki a drogot, amikor betörték az ajtót a rendőrök – videóval

Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.

Az ablakból dobálták ki a drogot, amikor betörték az ajtót a rendőrök – videóval
2026. július 04., szombat

Napokra bontva az előttünk álló hét lehűlése: Székelyföldön lesznek a leghidegebbek az éjszakák

A jövő hét második felében az ország legtöbb régiójában viharossá válik az időjárás, a hőmérsékleti értékek pedig kissé elmaradnak a sokéves átlagtól – közölte szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Napokra bontva az előttünk álló hét lehűlése: Székelyföldön lesznek a leghidegebbek az éjszakák
2026. július 04., szombat

A főtéri tánccal elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja

Népviseletbe öltözött csíkszékiek és helyiek töltötték meg szombat reggel a csíkszeredai Szabadság teret: elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja.

A főtéri tánccal elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja
Hirdetés