
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Sem a fő, sem a másodlagos ejtőernyője nem nyílt ki annak a 19 éves fiatalembernek, aki kedden délben zuhant le Marosvásárhelyen. Az országos repülőklub tájékoztatása szerint a két ejtőernyő összegabalyodott, ezért is nem nyílhattak ki.
2022. május 24., 16:432022. május 24., 16:43
2022. május 24., 17:432022. május 24., 17:43
Az ország összes repülőklubjában leállították a fiatalok képzését, amíg nem derül ki, hogy mi okozta azt a súlyos balesetet, amely kedden történt Marosvásárhelyen, amelyben egy 19 éves fiatalember zuhant le, amiatt, hogy nem nyíltak ki rendeltetésszerűen az ejtőernyői.

Súlyosan megsérült egy 19 éves fiatalember kedden Marosvásárhelyen, miután ejtőernyős ugrás közben nem nyílt ki az ernyője és lezuhant.
Az országos repülőklub közleménye szerint az első vizsgálatokból az derül ki, hogy
Az elkövetkezőkben az illetékesek a helyszínen vizsgálódnak, hogy kiderítsék a baleset pontos okait és azt, hogy kit terhel a felelősség mindezért.
A megyei rendőrségtől kapott információk szerint a baleset 11 óra 45 perckor történt és a fiatal tanuló volt a repülőklubnál.
A súlyos sérüléseket szenvedett fiatalt a kórházba szállították, ahol mint a marosvásárhelyi rohammentő-szolgálat vezetője, Maria Salanța elmondta: nagy magasságból zuhant le a fiatal, akit számos sérüléssel, kómában szállítottak a sürgősségire, ahol CT-vizsgálatot végeztek és az idegsebész válaszára várnak, hogy mi legyen a következő lépés.
A kormány kedden sürgősségi rendelettel június 30-áig meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását – közölte a kormányszóvivő.
A romániaiak közel fele megszüntetné az óraátállítást, míg valamivel több mint felük megtartaná a jelenlegi rendszert - derül ki az INSCOP Research március 2–6. között készült felméréséből.
Megugrott a tarlóégetések miatti tűzoltói beavatkozások száma Hargita megyében: márciusban 46 esethez riasztották az egységeket, tavaly ugyanebben a hónapban 28-hoz. A jelenség inkább a megye északi részén okoz gondot, noha teljes tilalom van érvényben.
Mozgalmas napokat tudhatnak maguk mögött a Hargita megyei tűzoltók: péntektől hétfőig több mint harminc esethez riasztották őket, ezek többségében sürgősségi ellátásra volt szükség, de tűzesetek és más veszélyhelyzetek is akadtak.
Több százezer eurót találtak a korrupcióellenes ügyészek a Román Közúti Hatóság (ARR) vezetője, Cristian Anton bukaresti és temesvári lakásán tartott keddi házkutatáskor.
Több Kovászna megyei termék is bekerült az egyik nagyáruház kínálatába, egy helyre csoportosítva a helyi készítésű árukat. Az AgroSIC emellett online értékesítési platformot fejleszt a kistermelőknek.
Öt juhot és két bárányt ölt meg egy medve, amely a háromszéki Maksa településen, a főút mentén fekvő gazdaságban tört be egy istállóba keddre virradóra.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu „cinizmusnak” tartja, hogy a kormány késik az üzemanyagárak emelkedését mérséklő intézkedések elfogadásával.
Az elektronikus orvosi nyilvántartás idén nyártól lesz elérhető, és egy felhasználónév, valamint egy jelszó segítségével minden beteg hozzáférhet majd a saját digitális kórlapjához a mobiltelefonjáról, laptopjáról, számítógépéről vagy táblagépéről.
A Világbank jóváhagyott egy 650 millió dolláros hitelt Románia számára a kormány fejlesztési projektjeinek támogatására.
szóljon hozzá!