
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Sem a fő, sem a másodlagos ejtőernyője nem nyílt ki annak a 19 éves fiatalembernek, aki kedden délben zuhant le Marosvásárhelyen. Az országos repülőklub tájékoztatása szerint a két ejtőernyő összegabalyodott, ezért is nem nyílhattak ki.
2022. május 24., 16:432022. május 24., 16:43
2022. május 24., 17:432022. május 24., 17:43
Az ország összes repülőklubjában leállították a fiatalok képzését, amíg nem derül ki, hogy mi okozta azt a súlyos balesetet, amely kedden történt Marosvásárhelyen, amelyben egy 19 éves fiatalember zuhant le, amiatt, hogy nem nyíltak ki rendeltetésszerűen az ejtőernyői.

Súlyosan megsérült egy 19 éves fiatalember kedden Marosvásárhelyen, miután ejtőernyős ugrás közben nem nyílt ki az ernyője és lezuhant.
Az országos repülőklub közleménye szerint az első vizsgálatokból az derül ki, hogy
Az elkövetkezőkben az illetékesek a helyszínen vizsgálódnak, hogy kiderítsék a baleset pontos okait és azt, hogy kit terhel a felelősség mindezért.
A megyei rendőrségtől kapott információk szerint a baleset 11 óra 45 perckor történt és a fiatal tanuló volt a repülőklubnál.
A súlyos sérüléseket szenvedett fiatalt a kórházba szállították, ahol mint a marosvásárhelyi rohammentő-szolgálat vezetője, Maria Salanța elmondta: nagy magasságból zuhant le a fiatal, akit számos sérüléssel, kómában szállítottak a sürgősségire, ahol CT-vizsgálatot végeztek és az idegsebész válaszára várnak, hogy mi legyen a következő lépés.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
A sofőr epilepsziás rohama miatt következhetett be a hatóságok elsődleges vizsgálatai alapján a kedd esti, két halálos áldozatot követelő baleset Brassó központjában.
Az FSLI, a Spiru Haret és az Alma Mater tanügyi szakszervezeti szövetség határozottan elutasítja az oktatási alkalmazottak bérezésére vonatkozó legújabb javaslatot.
Az infláció 2,26 százalékpontos csökkenése nem a gazdaság javulását jelzi, csupán egy matematikai korrekció – nyilatkozta szerdán Flavius Valentin Jakubowicz, a Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke.
Szerdai rendkívüli ülésen a képviselőház azt a törvénymódosító tervezetet, amely heti 8-ra csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
szóljon hozzá!