
Félidőnél tart az elnyert mandátum. Személyesen is találkoznának a marosvásárhelyiekkel
Fotó: Haáz Vince
Utcafórumokat szerveznek és online kérdőíven is kikérik a marosvásárhelyiek véleményét az RMDSZ-es önkormányzati képviselők és a szervezet marosvásárhelyi tagjai. A politikusok, helyi tanácsosok szeptembertől áprilisig szerveznek majd találkozókat a lakótelepeken, ahol meghallgatják a panaszokat, javaslatokat, elvárásokat.
2022. szeptember 20., 14:482022. szeptember 20., 14:48
2022. szeptember 20., 14:562022. szeptember 20., 14:56
Az érdeklődés függvényében tartott fogadóórák mellett a marosvásárhelyi tanácsosok és az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének vezetősége is fontosnak tartja, hogy meghallgassa a városlakókat, találkozzon velük a hétköznapokban is. Ezért fognak
Kovács Mihály Levente, az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének elnöke szerint fontosnak tartják, hogy személyes találkozásokon hallgassák meg az embereket, ezért az utcafórumok mellett találkozni, egyezteti fognak a pedagógusokkal, az egyházak, a kulturális és ifjúsági szervezetek képviselőivel, de a vállalkozókkal is.
Frunda Csenge, a városi tanács RMDSZ-frakciójának a vezetője arról beszélt, hogy lassan két éve tevékenykednek a tanácsban, és fontosnak tartják, hogy ne csak a fogadóórákon hallgassák meg a vásárhelyeiket, ahova általában személyes, családi problémákkal jönnek, hanem minden városlakónak lehetőséget adjanak, hogy lakóhelyük közelében találkozzanak a városi önkormányzati képviselőkkel, az RMDSZ-körzetek képviselőivel, és elmondják, hogy melyek a legégetőbb gondjaik, továbbá milyen jobbító szándékú javaslataik vannak.
Erről Portik Vilmos alpolgármester beszélt, akitől megtudtuk, hogy a vasarhelyirmdsz.ro oldalon online is ki lehet tölteni a kérdőívet, értékelni lehet az eddigi munkájukat, ugyanakkor javaslatokat is meg lehet fogalmazni.
Fotó: Haáz Vince
Fontos tudni, hogy az online kérdőívet név, lakcím és telefonszám megadása után lehet kitölteni, hogy hiteles legyen, de a válaszok után be lehet jelölni, hogy beleegyeznek-e vagy sem abba, hogy az RMDSZ tárolja és felhasználja a személyes adatokat – így a vonatkozó európai uniós adatvédelmi előírásoknak is megfelel az online városi konzultáció.
Az első utcafórum szeptember 22-én, csütörtökön lesz a marosvásárhelyi Felsővárosi református templom udvarán, majd a következő szeptember 28-án 18 órától a Kövesdombon, a Maros Művészegyüttes előadóterme előtt.
Az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezetének péntek esti tisztújító küldöttgyűlésén a szövetség stratégiai igazgatójává kinevezett és az elnöki tisztségből távozó Antal Árpád helyére Miklós Zoltán parlamenti képviselőt választották meg.
Ilie Bolojan pénteken a közigazgatási kiadások csökkentését célzó törvénycsomag-tervezet elfogadását szorgalmazta, megemlítve, nem hiszi, hogy „bármi is történne”, ha például a parlamenti képviselők havi költségkeretét 10 százalékkal csökkentenék.
Legkésőbb hétfőn véglegesíti a kormány a nyugdíj és az állami fizetés halmozását szabályozó törvénytervezetet – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Szószegéssel vádolja az RMDSZ-be belépni készülő Nagy Zoltánt, Gyergyószentmiklós polgármesterét az EMSZ gyergyószentmiklósi szervezete. Szerintük ez a lépés már egy ideje várható volt.
Még egy kiskorú eltűnését jelentették Maros megyében pénteken. A 15 éves lány csütörtökön önként távozott marosszentgyörgyi otthonából, és azóta sem tért vissza.
Jogosítvány nélküli vezetés miatt vett őrizetbe a Maros megyei rendőrség egy 26 éves férfit a repülőtér környékén pénteken.
Egy marosvásárhelyi férfi jelentette be a rendőrségen pénteken, hogy 12 éves lánya, Oltean Ana Teodora november 20-án, este 23 óra körül önként távozott otthonról, és azóta nem tért vissza. A lányt péntek este az Ady negyed környékén találták meg.
Pénteken eltűnt egy 13 éves kislány Maros megyében, Nagyernyéről. A lány 11 óra 30 perc körül önként távozott otthonából, és azóta nem tért vissza. A szülei a rendőrség segítségét kérik.
Be kell zárni azokat az állami vállalatokat, amelyeket már nem lehet megmenteni; listájukat hamarosan közzéteszi a kormány – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Hargita megye több településén sűrű köd szállt le péntek estére. Néhol akár ötven méter alá csökkenhet a látótávolság.
szóljon hozzá!