Többen is felhőtölcsért, vagy más néven tubát kaptak lencsevégre térségünkben az elmúlt időszakban. A Szentegyházi Meteorológiai Állomás üzemeltetője elmondta, az utóbbi időszakban megmagyarázhatatlanul megnőtt a rendkívüli meteorológiai jelenség észlelése környékünkön is.
2019. június 10., 14:382019. június 10., 14:38
2019. június 14., 14:422019. június 14., 14:42
Fotó: Egyed Dénes
Többen is felhőtölcsért, vagy más néven tubát kaptak lencsevégre térségünkben az elmúlt időszakban. A Szentegyházi Meteorológiai Állomás üzemeltetője elmondta, az utóbbi időszakban megmagyarázhatatlanul megnőtt a rendkívüli meteorológiai jelenség észlelése környékünkön is.
2019. június 10., 14:382019. június 10., 14:38
2019. június 14., 14:422019. június 14., 14:42
Fotó: Egyed Dénes
„A tuba, vagy más néven felhőtölcsér egy olyan légörvény, amit a benne levő felhőképződés tesz láthatóvá, legtöbbször zivatarfelhőből nyúlik alá. A tuba a légörvény erősségétől függően ágakat törhet le, de alapvetően nem egy veszélyes meteorológiai jelenség.
– magyarázta el a jelenséget Nagy István meteorológus, a Szentegyházi Meteorológiai Állomás üzemeltetője.
Egy ilyen tubát kapott lencsevégre Lőrincz Hunor Csíkszentléleknél május 10-én, 12 óra 30 perckor. Hasonló tubát fotóztak pénteken Székelyszentlélek környékén, az erről készült fotókat többen a Szentegyházi Meteorológiai Állomás Facebook-oldalán, hozzászólásban osztották meg.
A jelenségről ide kattintva lehet többet megtudni.
Ha ön is észlelt hasonló jelenséget, netán fotója, videója van róla, küldje el a tamas.attila@szekelyhon.ro címre.
Fotó: Simo Iannie
Fotó: Lőrincz Hunor
Fotó: Ilyés Imre
Fotó: Szabadi Előd
Fotó: Szabadi Előd
Fotó: Bálint Attila
Fotó: Andrási Kata
Olvasónk a székelyszentléleki Gordon-tetőn örökítette meg ezt a tölcsért
Fotó: Pálfi Nóra
A gyergyószentmiklósi kórház fölött így nézett ki a tuba
Fotó: Csíki Zoltán
Székelyudvarhely felső végében így látszott a tölcsér
Fotó: Nagy Zsolt
A tölcsér Székelyudvarhely felett
Fotó: Bagi Gábor
Fotó: Bagi Gábor
Tornádócska Szombatfalváról
Fotó: Molnár Laura
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!