
Fotó: Gyergyószentmiklós Önkormányzata
Elkezdik hétfőn a téli csúszásgátló anyagok eltakarítását a gyergyószentmiklósi utakról, járdákról és parkolókból. Az első szakaszban a Testvériség sugárúton, a két körforgalom közötti szakaszon tisztítják meg az útfelületet.
2025. március 09., 21:362025. március 09., 21:36
Gyergyószentmiklós önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy hétfőn, március 10-én

A gyergyószentmiklósi önkormányzat mellékgazdasága hétfőtől elkezdi a télen kiszórt homok és só feltakarítását. Első lépésként a Testvériség úton a két körforgalom között seprik fel a kiszórt anyagokat.
Elsőként a Testvériség sugárúton, a két körforgalom közötti szakaszon takarítják fel a télen kiszórt homok és só maradványait.
A környéken lakókat arra kérik, hogy hagyják szabadon a parkolókat (a művelődési ház előtt is), hogy a munkát lehessen megfelelő módon elvégezni.
A munkálatok idején rendőri irányítással történik a közlekedés.
Az önkormányzat köszöni a lakosok együttműködését.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
szóljon hozzá!