
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
A WizzAir légitársaság bejelentette, hogy csütörtöktől felfüggeszti a Marosvásárhely–Budapest–Marosvásárhely repülőgépjáratot.
2020. március 25., 15:522020. március 25., 15:52
2020. március 25., 15:572020. március 25., 15:57
A hírt a marosvásárhelyi Transilvania reptér honlapján jelentették be. A szerdai járatok még menetrend szerint közlekednek, de csütörtöktől, jelen állás szerint május elsejéig nem lehet Marosvásárhelyről a magyar fővárosba repülni, sem onnan repülővel hazajönni.
Az eddig naponta közlekedő járatokon az utaslétszám jelentősen lecsökkent,
Egy nappal korábban a légitársaság bejelentette, hogy a Marosvásárhely–Memmingen járatokat a március 26. és április 12. közötti időszak között, a Londonba közlekedő járatát pedig április 27-éig függesztette fel. Csütörtöktől a Marosvásárhely-Dortmund járat sem fog közlekedni. A járatok felfüggesztése az új típusú koronavírus okozta járvány miatt történt.
Mozgásban is láthatjuk a decemberben mozikba kerülő harmadik, Dűne-filmet, ugyanis kijött hozzá az első – meglehetősen akciódús – előzetes.
Románia népessége 1991 óta fogy, a jelenség háttere mögött a gazdasági bizonytalanságnál mélyebb okok húzódnak meg: késői házasságkötés, átalakuló életformák, de egy különös székelyföldi jelenségre is felhívta a figyelmet Horváth István szociológus.
Az adóhatóság (ANAF) alkalmazottjának adta ki magát egy csaló, és egy gyulafehérvári cégvezetőn keresztül 86 ezer lejjel rövidített meg egy vállalkozást. A 49 éves női vállalkozó hozzáférést biztosított a csalónak egy laptophoz és egy mobilhoz is.
A közlekedési minisztérium idén szerény összegből gazdálkodik, és a nyári költségvetés-kiigazításkor további forrásokra lesz szükség a folyamatban lévő és az új beruházások finanszírozásához – jelentette ki kedden Ciprian Șerban közlekedési miniszter.
A tömbházas életforma próbára teszi a türelmet. Míg Sepsiszentgyörgyön a „szomszéd jóléte” is zavaró lehet, Kézdivásárhelyen a felelőtlen állattartás és a parkolási káosz adja a legtöbb munkát a helyi rendőröknek.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) megkezdte az áprilisi országgyűlési választásra keddig regisztrált mintegy 489 ezer levélben szavazó választópolgár számára a szavazási levélcsomagok postázását.
Nem áll fenn annak a veszélye, hogy a pedagógusok bojkottja miatt idén elmaradjanak az országos vizsgák – jelentette ki kedden Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszter.
Több mint 144 300 nyolcadikos vett részt kedden a matematika próba-képességvizsgán – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Újra meghirdeti a nemzetpolitikai államtitkárság a Szülőföldön Magyarul Programot, amelyre keddtől lehet jelentkezni – mondta Nacsa Lőrinc a Facebook-oldalán közzétett videóban.
Románia képes kivédeni egy esetleges iráni rakétatámadást – jelentette ki kedden Radu Miruță védelmi miniszter.
szóljon hozzá!