
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A megyei utak védelme érdekében, az esős és felmelegedő időjárás miatt Hargita Megye Tanácsa felfüggeszti a különleges szállítási engedélyek (AST) érvényességét február 12-ig.
2024. február 06., 17:242024. február 06., 17:24
Hargita Megye Tanácsának közleménye szerint felfüggesztik a különleges szállítási engedélyek (AST) érvényességét az esős és felmelegedő időjárás miatt a megyei utak védelme érdekében február 12-ig.
A jogszabályi rendelkezések értelmében a közútkezelőnek joga van felfüggeszteni a 3,5 tonnát, illetve 12 tonnát meghaladó össztömegű gépjárművek közlekedésére vonatkozó valamennyi különleges engedély érvényességét, kivéve a kizárólag személyszállításra szánt gépjárműveket.
A különleges szállítási engedélyek birtokosainak tudniuk kell, hogy
A különleges szállítási engedélyekkel kapcsolatos további információk ide kattintva olvashatók.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátora, Robert Cazanciuc támogatja az RMDSZ-nek azt a javaslatát, hogy a kormány vizsgálja felül a helyi adók és illetékek emeléséről szóló döntését.
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg.
Gondatlanságból elkövetett rongálás, valamint a munkavédelmi és munkahelyi egészségvédelmi előírások megszegésének gyanújával büntetőeljárást indított szerdán a Szilágy megyei rendőrség a szilágycsehi templomtorony leomlásának ügyében.
Noha a vízfelületet még jég borítja, a háttérben már minden adott a tavaszi szezonnyitáshoz a sepsiszentgyörgyi városi szabadidős létesítménynél. A fenntartó Rekreatív Rt. beszerezte az állomási tóra szánt csónakokat és vízibicikliket.
Az oktatási szakszervezetek tagjai szerdán a kormány székhelye előtt tüntettek, mivel elégedetlenek a kormány által elfogadott intézkedésekkel.
A szilágycsehi református templom összeomlásának okait kivizsgáló válságstáb alakult a művelődésügyi minisztériumnál szerdán – közölte a tárca.
Mi történik, amikor a szabadság ígérete kiüresedik? Hol van az élet kapuja a végidők zajában?
Szolgálat közben, egyenruhában vették őrizetbe azt az Arad megyei rendőrt, akit korrupcióval gyanúsítanak.
Tönkrement a gödrös úton egy beteghez riasztott mentőautó Galac megyében. A sofőr hiába próbálta kikerülni az esővízzel borított hatalmas mélyedéseket, az autó végül lerobbant. Kálváriájukat térfigyelő kamera rögzítette.
Csalásra figyelmeztet az Országos Közúti Infrastruktúrát Kezelő Társaság: az utóbbi időszakban megszaporodtak azok a hamis üzenetek, amelyek az intézmény nevében pénzt akarnak kicsalni az autósoktól.
szóljon hozzá!