
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
A Hargita Megyei Népegészségügyi Igazgatóság felügyelői felfüggesztették a tevékenységét annak a borszéki vendéglőnek, amelyben azt az ételt készítették, amitől ételmérgezést kaptak a hét végén egy kosárlabdatábor résztvevői.
2019. július 12., 16:492019. július 12., 16:49
2019. július 12., 16:502019. július 12., 16:50
Dr. Tar Gyöngyi, az igazgatóság vezetője az Agerpres hírügynökségnek az mondta, a fertőzés valószínű oka egy sztafilokokkusz, amit az ételben és a személyzet kezén is kimutattak. Az igazgató szerint az étteremnek nem volt engedélye cateringszolgáltatásra, a felügyelők ezzel kapcsolatban is számos rendellenességre bukkantak.
Az orvos kifejtette, nem szerencsés, hogy a gyerekeket több mint egy nappal azután vitték kórházba, hogy az első tünetek megjelentek, és azt mondta, ilyen esetben minél hamarabb kell jelentkezni a kórházban.
– szögezte le dr. Tar Gyöngyi.
A borszéken táborozó iaşi-i gyerekek hétvégén kerültek kórházba ételmérgezéssel. A gyerekek másnap helyrejöttek, valamennyien már otthon vannak.

Ételmérgezésre utaló tünetekkel vittek kórházba tizenhárom gyermeket egy borszéki sporttáborból.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
A kéregetés visszaszorítása a célja annak, amikor a koldusok ellen lépnek fel a helyi rendőrök, és a törvény szerint meg is bírságolják őket. Ez eltünteti a kéregetőt a szemünk elől, de valójában nem oldja meg a problémát – csupán arrébb tolja.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Idén már huszonhat bejelentett vadkár volt Maros megyében, ahol tavaly 43 medvét lőttek ki. A napokban elkezdődött a medve-, farkas-, hiúz- és vadmacskaállomány felmérése is – számolt be a környezetvédelmi ügynökség vezetője, Cristina Pui.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
Mircea Abrudean szenátusi elnök szerint az Ilie Bolojan vezette kormány minden lehetséges intézkedést meghozott, hogy megvédje a lakosságot az üzemanyagárak emelkedésétől.
Százakat ellenőriztek, több sofőrt ittas vezetésen értek, egyik esetben büntetőeljárás is indult a hétvégi közúti razziák nyomán Maros megyében.
Villanyáram nélkül maradt 844 fogyasztó Borszéken az erős szél miatt – közölte kedden délután a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!