
Fotó: Csíki közlekedési infó/Facebook
Egy rendőrautó és egy civil gépjármű ütközött össze Csíkszeredában, a Márton Áron Főgimnázium mellett található útkereszteződésben hétfőn délután. Személyi sérülés nem történt, a rendőr gépjárművezetői engedélyét felfüggesztették.
2022. október 31., 20:132022. október 31., 20:13
Mint a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Maria Plumbu tájékoztatott, a megyei rendőrség 23 éves alkalmazottja szolgálati járművével haladt, amikor összeütközött egy 40 éves Szépvíz községi nő által vezetett autóval.
A Márton Áron Főgimnázium melletti útkereszteződésben történt baleset következében anyagi kár keletkezett. A járművezetők ellenőrzése során kiderült, hogy egyikük sem fogyasztott alkoholt az ütközést megelőzően.
Az ügyben szabálysértés miatt a fiatal rendőr vezetői engedélyét 60 napra felfüggesztették.
Az idei nyári szezonban már ötödször támadt fürdőzőkre egy álcserepesteknős a horvátországi Kastelai-öbölben, Split közelében – közölte a Jutarnji List című zágrábi napilap az internetes oldalán.
Megsemmisített Románia két vízben sodródó, pilóta nélküli repülő szerkezetet a Fekete-tenger Romániához tartozó exkluzív gazdasági övezetében, a Neptun Deep gázmező közelében – közölte kedden Radu Miruţă ügyvivő védelmi miniszter.
A betegszabadságok 85 százalékát a magánszektorban dolgozók számára írták fel, de ez nem jelenti azt, hogy az állami szférában dolgozók sokkal ritkábban betegednek meg. Az viszont valós különbség, hogy a közszférában hosszabbak a betegszabadságok.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
szóljon hozzá!