
A túlzott sebesség, a szabálytalan előzések, elsőbbség meg nem adása, illetve az ellentétes sávra való áttérés okozta a legtöbb ütközést. Képünk illusztráció
Fotó: INFO TRAFIC jud. COVASNA Facebook-csoport
A tavalyi esztendő első félévéhez képest idén megnőtt a háromszéki utakon balesetben életüket vesztett személyek száma – olvasható a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság friss jelentésében.
2023. július 27., 10:432023. július 27., 10:43
Az idei esztendő első félévében Kovászna megye területén 19 súlyos közúti baleset történt, kilenccel kevesebb, mint a tavalyi év hasonló időszakában. A balesetekben tizenhat személy szenvedett súlyos sérüléseket, tízzel kevesebb, mint tavaly. Azonban a halálesetek száma tekintetében romlott az arány:
Ami a balesetek okát illeti, a túlzott sebesség, a kerékpárosok kihágásai, a szabálytalan előzések, elsőbbség meg nem adása, illetve az ellentétes sávra való áttérés okozta a legtöbb ütközést.
A háromszéki rendőrség baleset-megelőzés céljából az év első felében 714 akciót tartott. A mérleg: 9018 bírság, 1537-tel több, mint tavaly; ugyanakkor 930 járművezetői engedélyt (62-vel többet, mint tavaly) és 498 gépkocsi forgalmi engedélyét vonták be, 178-cal többet, mint tavaly.
A jelentésben megjegyzik, mivel a közutak biztonsága szorosan összefügg a közúti infrastruktúra biztonságával, javasolták a háromszéki és a Brassó megyei útgondnokságnak, hogy többek között Jersey-típusú közlekedésisáv-elválasztó falakat helyezzenek a 11-es jelzésű országút balesetveszélyes szakaszaira, áll a jelentésben.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
Elkezdődtek hétfőn az érettségi szóbeli vizsgái a román nyelv és kommunikációs készségek felmérésével. Bár nincs akkora tétje, nem kapnak rá jegyet, de teljesíteni kell a vizsgát a végzősnek, aki ezzel saját maga előtt is bizonyíthatja nyelvtudását.
Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
A Kolozs megyei rendőrség vizsgálatot indított a kolozsvári Virgil Madgearu szakközépiskola egyik 12. osztályos diáklánya ügyében, akinek a szülei a helyi sajtónak azt nyilatkozták, hogy lányukat bedrogozták és megerőszakolták a végzős banketten.
A rendőrség büntetőeljárást indított gyilkossági kísérlet miatt a Lupényben vasárnap délután történt fegyveres támadással kapcsolatban. Az incidens során négyen sérültek meg, kórházban ápolják őket.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök hétfőn megkezdi a politikai egyeztetések sorozatát a parlamenti pártokkal a kormánya megszavazásához szükséges parlamenti támogatás megszerzése érdekében.
Négy gyermek és három felnőtt lett rosszul egy összejövetelen Hidegségben vasárnap este. A mentőegységek valamennyiüket csíkszeredai kórházba szállították.
Kigyúlt egy személyautó a E578-as úton, Maroshévíz közelében vasárnap délután. Az eset során senki nem sérült meg.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
szóljon hozzá!