
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Több ezer lejes bírságot szabtak ki egy idős férfira, aki elhagyta fegyverét Marosvásárhely egyik utcájában, ráadásul a fegyvertartási engedélyét is bevonták.
2024. június 01., 19:112024. június 01., 19:11
2024. június 01., 19:152024. június 01., 19:15
Egy fegyvert, két tárat, több töltényt és egy táskát találtak Marosvásárhely egyik utcáján szombaton, a megtalálók pedig értesítették a rendőrséget.
A helyszínre kiszálltak az illetékes hatóságok, akik megállapították, hogy
A tulajdonos elmondta, hogy a fegyvert az autójához vitte, és feltette a jármű tetejére indulás előtt, levenni azonban elfelejtette. Induláskor bizonyára leesett az autó tetejéről, így került az utcára.
A jelenleg hatályban lévő, fegyvartartásra vonatkozó törvény értelmében az érintett személyre 5000 lejes pénzbírságot szabtak ki a hatóságok, ugyanakkor fegyvervtartási engedélyét is visszavonták.
A párt gyenge teljesítménye miatt az országgyűlési választáson, lemondott a Demokratikus Koalíció elnöke, Dobrev Klára.
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
A választási eredmények több mint ötven százalékos feldolgozottsága azt mutatja, hogy a Tisza nyerte a magyarországi országgyűlési választást.
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás - mondta a köztársasági elnök vasárnap este, miután tájékoztatást kapott a Nemzeti Választási Irodától (NVI).
Helyi idő szerint vasárnap este hét órakor (nálunk nyolckor) hivatalosan befejeződött a szavazás a Magyarország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson.
Címlapon hozzák a 2026-os magyar országgyűlési választással kapcsolatos információkat a vezető román hírportálok.
A korábbiaknál magasabb részvételi aránnyal zárul a nap a 2026-os magyarországi országgyűlési választáson, hiszen már a délután öt órai (romániai idő szerint hat órai) részvétel felülmúlta az előző választások egész napi jelenlétét.
szóljon hozzá!